LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Vietinės savanorystės programos ĮVADINIS SEMINARAS

Vietinės savanorystės programa jau startavo. Savanorių gretos gausios (virš 20 savanorių). Spalio 14-16 dienomis buvo surengtas įvadinis savanorių seminaras Bernatoniuose. Dalyvavo 12 savanorių. Šis seminaras skirtas tam, kad: savanoriai „iš arčiau“ susipažintų su Savanoryste, pažintų vieni kitus, apsispręstų, kur nori atlikti savanorišką veiklą. Kaip viskas vyko ir kas iš to išėjo?

 

Viskas prasidėjo vėsų spalio penktadienį, gražioje sodyboje Bernatoniuose, šalia Raudondvario. Pirmąjį vakarą skyrėme susipažinimui. Vakaro akcentas tapo „Savanorių scena“, kurioje kiekvienas savanoris prisistatė ir papasakojo apie save. Vakaras greitai prabėgo būnant kartu... o pasibaigė viskas „Šaradomis“ (pačiu mėgstamiausiu žaidimu savanorių grupei).

dscf0745.jpg (regular, 375x500)

Naktipiečių gamyba pirmąjį vakarą.

 

Šeštadienis pati darbingiausia diena, nes mes: ne tik pradėjome dieną pusryčių gamyba (kai košė virė daugiau nei vieną valandą...), bet ir turėjome turiningą, aktyvią dieną su „Lombardu“ (žaidimas, kurio metu savanoriai pasisėmė žiniomis apie savanorišką veiklą), vyko pietų gaminimas, žaidėme grupės formavimo žaidimus su tikslu tapti grupe, geriau pažinti vienas kitą, savanoriai išsikėlė savo savanorystės tikslus (darbas vyko individualiai), gamino savanoriai skanią vakarienę, o po vakarienės grupelėse dirbo ir koliažo metodu atskleidė kokia yra savanorystės šiandien. Vakarą užbaigėme trumpu dienos įsivertinimu ir laisvu vakaru, kurio metu „karaliavo“ „Šarados“.

dscf0801.jpg (regular, 500x375)

"Tualetukai" - smagus žaidimas lauke.

dscf0851.jpg (regular, 500x375)

Grupės formavimo žaidimas "Virvė".

dscf0876.jpg (regular, 500x375)

Grupės formavimo žaidimas "Lygiakraštis trikampis".

dscf0948.jpg (regular, 500x375)

Individualus savanorių tikslų išsikėlimas.

 

Sekmadienis išaušo, pusryčiai nevėlavoJ, prasidėjo paskutinė seminaro diena. Ši diena buvo svarbi, nes: savanoriai gilinosi į savanoriškos veiklos įstatymą, įdėmiai klausėsi organizacijų, kuriose gali atlikti savanorišką veiklą, detalaus pristatymo. Diena pasibaigė – apsisprendimu, kur savanoris nori atlikti savanorišką veiklą, viso seminaro įvertinimu.

Štai ir prabėgo kelios dienos būnant kartu..Buvo gera:)