LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Vienas lauke – ne savanoris

Vienas lauke – ne savanoris

 

dsc_0003.jpg (regular, 500x334)Žinojau, kad noras savanoriauti kyla iš paties žmogaus. Dar žinojau, kas maždaug yra ta savanorystė. Tačiau kai išgirdau apie ,,A. C. Patria“ organizuojamą ,,savanorių seminarą“ visgi sudvejojau – gal neverta? O jeigu tai tik dar vienas nuobodus ,,sausos“ informacijos perdavimo susirinkimas, o jeigu žmonių kompanija bus nuobodi ir man nepatiks arba jeigu aš jai nepatiksiu? Būtų labai gaila tam paaukoti visą savaitgalį, kuriame nusimatė tingus poilsis namie. Tačiau tose trijose žiemiškose savaitgalio dienose Rumšiškėse buvo žadama supažindinti mane ir kitus jaunuolius su savanorio dalia. Visgi nusprendžiau važiuoti.

 

Pirmąjį vakarą abejonės neapleido nei manęs, nei, kaip vėliau paaiškėjo, kitų savanorių. Truputėlį jaučiausi kaip sociofobė – o jei nepatiks, o jei bus sunku bendrauti? Kaip netrukus paaiškėjo, oi, kaip aš klydau (gyvenimas darosi visai neoriginalus vis kartodamas šį pokštą, tiesa?). Pirmasis dalykas, kuris man labai patiko, buvo programa. Ir organizuota, ir neperkrauta, ir nepalikta per daug laisvo laiko nuobodžiavimui, ir kupina įvairios veiklos... Labai gerai, kad mes, dauguma pirmą kartą savanoriaujantys ir dar savo kelyje pasimetę, buvome visapusiškai ,,apšviesti“. Sužinojome, kokias teises ir pareigas turi mus siunčianti organizacija, mus priimanti organizacija ir mes patys, kur kreiptis iškilus problemoms ir kur išreikšti save atsiradus poreikiui daryti daugiau, mokėti daugiau ar tiesiog išbandyti kažką naujo. Turėjome išsiaiškinti ir savo savanorystės lūkesčius,  tikslus, baimes – aš asmeniškai sėdėdama namie to tikrai nebūčiau dariusi. O šiuos dalykus išsiaiškinti savanoriui labai svarbu – jautiesi labiau užtikrintas tuo, ką darai, kodėl darai ir kas tau iš to. Taip taip – visi savanoriai savanaudžiai! Mes padedame kitiems, nes norime įgyti patirties, tobulėti ir jaustis gerai. Mes kaip ,,visuotinės laimės“ idėjos atspindys – aš negaliu jaustis gerai, kai kitam liūdna.

dsc_0050.jpg (regular, 500x333)

 

Beje, kalbant apie kitus savanorius. Tas baltas lapkričio savaitgalis pateikė man ne vieną atradimą. Susipažinau su dvylika nuostabių žmonių, išgirdau jų istorijas ir sužinojau apie įdomias savanorystės vietas. Bet svarbiausia – jie mane įkvėpė. Tos spindinčios akys ir nejučia atsiradusi šypsena pasakojimams apie savanorystės patirtis pridėjo kažkokio kalėdiško stebuklo, nors šventės buvo dar labai toli... Per tą savaitgalį mes iš nepažįstamųjų tapom draugais, naktį kartu besidalinančiais istorijomis, komanda, kuri skatina, palaiko kiekvieną savo narį, kartu džiaugiasi pergalėmis ir liūdi dėl nesėkmių. Savanorystės kelias nėra tiesus – po kurio laiko užvaldo rutina, apima apatija, prarandi motyvaciją veikti...Juk tokiais atvejais padėti gali tik komanda. Turbūt tai ir yra pagrindinis dalykas, kurį gavau šio seminaro metu – atradau savo nuostabią komandą ir tapau kompetentinga, savanorystės klausimais galinčia patarti jos nare.

Važiuojant namo klausimas ar buvo verta, žinoma, jau atrodė kvailas.

Savanorė Eglė Rytmetytė

dsc_0141.jpg (regular, 500x333)

 

dsc_0283.jpg (regular, 500x334)

 

dsc_0218.jpg (regular, 500x333)

 

(foto ir video savanorės Julijos Selezniovos)

 

iniciatyvos-kaunui-logo-png.png (thumb, 160x49)Projektą "Jaunimo socialiniai metai 2016" finansavo Kauno miesto savivaldybė