LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Vasaros mokomasis vizitas Norvegijoje

2015 birželio mėnesį "Šeimos santykių instituto: ir "A.C.Patria" darbuotojai lankėsi Norvegijoje, kur susitiko su jaunimo klubų ir centrų ascosiacija bei įvairių organizacijų atstovais. Vizito tikslas - pasidalinti gerąją patirtimi ir pasisemti naujų žinių ir metodų iš Norvegijos šalies institucijų. 

Vizito metu lankėmės jaunimo klubų ir centrų asociacijoje „Ungdom&Fritid”, jaunimo klube “Riverside”, jaunimo centre “Nordstrand Outreach Service”, jaunimo centre „Friminuttet“ ir Ammerud jaunimo centre.jų, dirbančių su vaikais ir jaunimui.  

Pirmąją vizito dieną vyko susitikimai su jaunimo centrais: “Riverside” ir “Nordstrand Outreach Service”. Centrų darbuotojos pristatė grupinio darbo ir mobilios komandos (darbo gatvėje) darbo su jaunimui ypatumus bei aptartas tarpinstitucinio bendradarbiavimo modelis Norvegijoje, sprendžiant vaikų ir jaunimo problemas.

Antrąją vizito dieną vyko susitikimas su Oslo savivaldybės gerovės departamento „Kompetansesenter rus“ koordinatoriumi Espen Freng. Koordinatorius papasakojo apie Norvegijoje gyvenančių jaunų imigrantų problemas ir organizuojamos pagalbos būdus. Anot jo, “prevencijos negalima išmatuoti“, tačiau svarbu dirbti šioje srityje.

Dėkojame Norvegijos jaunimo klubų ir centrų asociacijai „Ungdom&Fritid” ir Heidi Anderssen už priėmimą svečioje šalyje, susitikimų su įvairiomis institucijomis oganizavimą ir bendradarbiavimą vizito metu.

dsc02547__2_.jpg (regular, 456x257)dsc02567__2_.jpg (regular, 456x257)

 

eaa-grants.jpg (thumb, 160x69)

Projektą „VDC, VDC su AJE, AJC darbuotojų ir savanorių kompetencijų kėlimas“ bei mokomąjį vizitą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo programa LT05 „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ Lietuvoje.