LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Vasara "KITAIP"centre

Vasarai artėjant į pabaigą savarankiškumo ugdymo centre „Kitaip“ pradedame skaičiuoti ir įsivertinti nuveiktus darbus. Pasižiūrėjus atgal, atrodo, kad Patrioje vasara anaiptol nebuvo atokvėpio metas: keturias dienas trukęs patyriminis žygis Jurbarko rajone, aštuonias dienas trukusi stovykla Vajesiškio kaime ir padvigubėjęs pameistrystės programos dalyvių skaičius rodo, kad trys vasaros mėnesiai praėjo gan įtemptai ir darbingai.

img101.jpg (regular, 500x375)

Patyriminis žygis leido pasimokyti ne tik dalyviams, tačiau ir vadovams. Kartu su dalyviais kėlėmės sau tikslus, sunkiai nešėm kuprines, virėm sriubą iš ežero vandens, pykom ir juokėmės. Pajutom, kad patyriminio žygio formatas daugumai dalyvių labai tinka – leidžia mesti iššūkį sau, susidurti su savarankiško buvimo grupėje ir atsakomybės už save problemomis ir jas saugiai spręsti. Būnant gamtoje su grupe žmonių kartais įprastais tapę pasiteisinimai „nepatinka“, „nenoriu“, „tingiu‘ ir pan. nebetenka prasmės. Visi patiria panašų krūvį, gyvena kartu ir turi mokytis sutarti ir bendradarbiauti. Kadangi mokėmės visi, po žygio kilo minčių ką galima tobulinti ir ateityje daryti kitaip, kad mokymasis vyktų dar sklandžiau. Taigi, ir mes, darbuotojai, stengiamės keistis, tobulėti ir nuolatos mokytis ne tik formaliai, bet ir iš to ką darome kartu su savo tikslo grupe.

img110.jpg (regular, 500x375)

Jau tradicija mūsų projekte tapusi darbo stovykla - vyksta trečius metus.  Sena mokykla Vajasiškio kaime (Zarasų raj.), kurią tvarkome kiekvienais metais tampa vis gražesnė ir tvarkingesnė. Kiekvienais metais keliamės tikslą suremontuoti bent vieną ar du kambarius, mokytis namų tvarkymo darbų: šlifavimo, gruntavimo, tinkavimo, dažymo ir kitų darbų. Kiekvieną dieną jaunuolių grupė kartu su vadovu gamino valgį visai stovyklai. Šalia sunkaus darbo vyko ir geras poilsis - maudėmės, žaidėme stalo žaidimus, dalyvavome pačių susiorganizuotame tinklinio turnyre. Įsivertinus mūsų bendrą buvimą stovykloje, matome, jog tai buvo geras stimulas ir jaunuolių ateities pokyčiams.

img093.jpg (regular, 500x375)

Galime pasidžiaugti, kad nepaisant kitos veiklos, kurios vasarą būna nemažai, pamatėme ir sugebėjome atliepti iš jaunuolių kilusį užimtumo vasarai poreikį. Stengėmės, kad užimtumas netaptų vieninteliu tikslu, tačiau duotų naudos ir ateičiai. Taigi pasirinkome skatinti jaunuolius esančius valstybės globoje vasaros metu išbandyti save pameistrystės programoje. Ši programa suteikia jaunuoliui galimybę saugioje aplinkoje, esant profesinio orientavimo specialistės palydėjimui, 160 valandų  pasibandyti profesiją, apie kurią jis svajoja, pažiūrėti ką reiškia laikytis įsipareigojimų, kaip atrodo darbiniai santykiai ir galų gale ar jam pačiam tinka ir patinka toks darbas.

Vasaros metu prasidėjo ir užsibaigė ar artėja į pabaigą 13 pameistrysčių. Jaunuoliai pameistriais buvo itin įvairiose srityse, nuo socialinio darbuotojo padėjėjos iki automobilių pusašių remontininko ir reklamos dizainerės. Su kiekvienu dalyviu prieš pradedant ieškoti pameistrystės vietos keletą kartų susitinkame individualiai. Susitikimų metu profesinio orientavimo specialistė padeda būsimiesiems pameistriams išsirinkti specialybę, apie kurią jie galvoja, pasiplanuoti kur galės vėliau pritaikyti įgytą patirtį ir išsikelti konkrečius tikslus. Ši programa -  tai gera proga pasižiūrėti ar jaunuolis bent minimaliai pasiruošęs dalyvauti darbo rinkoje – ar geba laiku atvykti, laikytis susitarimų.

Norime padėkoti visiems meistrams dalyvavusiems ir vis dar dalyvaujantiems šioje programoje ir sutinkantiems pamokyti savo amato ir pameistrius. Taip pat džiaugiamės, kad šią vasarą vienam iš pameistrių pavyko ne tik praktiškai pasimokyti apdailininko darbų, tačiau ir įsidarbinti statybų verslu užsiimančioje UAB „Šeba“ pagalbiniu darbininku. Tikimės, kad tai jaunuoliui suteiks pasitikėjimo savo jėgomis ir bus pirmas žingsnis į darbo rinką ir savarankiškesnį gyvenimą.

 

Centro "KItaip"komanda