LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

,,Vartus” papildė naujas savanoris

 

,,Vartų“ komanda spalį pasitiko atsinaujinusi. Jos gretas papildė savanoris iš Vokietijos – Claas Janzen. Visus metus vaikinas aktyviai dalyvaus ,,Vartų“ veikloje, organizuos išvykas, renginius ir kitus užsiėmimus, o galbūt netgi norintiesiems padės pramokti vokiečių ar suahilių kalbų.

 

Kai kurie ,,vartininkai“ jau spėjo susipažinti su Claas šiam vos atvykus ar medijų mainų metu. Kelno Sporto universitetą baigęs ir šio miesto futbolo komandą treniravęs savanoris tikisi, kad pavyks savo sukauptas žinias pritaikyti ir jaunimo centre. Pavyzdžiui, organizuojant įvairias sportines veiklas, kurios padėtų įgyti naujų įgūdžių ir smagiai praleisti laiką. Jo nuomone, svarbios ir abipusės galimybės pažinti kitokią kultūrą. ,,Vokietijoje neretai susiduriu su stereotipais apie kitas šalis. Manau, kad savanoriaudamas galėsiu geriau pažinti lietuvių kultūros ypatumus ir, savo ruožtu, daugiau papasakoti apie savo šalį.“, – mintimis dalinosi jis.

 

Claas gimė Hanoveryje, užaugo netoli šio miesto įsikūrusiame kaimelyje, kuriame trūko erdvių jaunimui. Ieškodamas savanorystės vietos vaikinas nusprendė, kad savanoriška veikla jaunimo centre bus be galo įdomi ir praturtinanti. ,,Man patinka, kad ,,Vartai“ suteikia galimybes užsiimti įvairia veikla – pirmaisiais įspūdžiais dalinosi jis – Galima žaisti stalo futbolą ar tenisą, gaminti, dainuoti karaokę. Džiaugiuosi galimybe čia būti, pasidalinti savo patirtimi ir daug ko išmokti. Kartais dirbdami su jaunimu darbuotojai stengiasi piršti savo nuomonę, laikytis griežtų taisyklių ir standartų. Tačiau ,,Vartuose“ santykiai paremti susitarimais ir tarpusavio supratimu, kas man paliko didelį įspūdį. “

 

,,Vartai“ nėra pirmoji Claas savanorystės vieta. Baigęs studijas Kelne vaikinas nusprendė metams išvykti savanoriauti į Tanzaniją Afrikoje. Tokiu būdu jis įvaldė lietuviams neįprastą suahilių kalbą, kuria šnekama šioje ir keliose kitose Afrikos valstybėse. Grįžęs po savanorystės vaikinas nusprendė pasiryžti dar vienam iššūkiui – metus praleisti kitoje nepažintoje šalyje. ,,Iki tol ne daug ką žinojau apie Lietuvą – atviravo jis – Buvo įdomu pamatyti šalį, kuri kitados buvo uždengta geležine uždanga, o dabar yra lygiateisė Europos Sąjungos narė. Atvykus į Kauną į akis pirmiausia krito šalies europietiškumas ir žaliuojanti gamta. Juk Vokietijoje neturime tiek žalumos.“ Pasak Claas, atvykus nustebino ir Lietuvos panašumas į Vokietiją. ,,Tikrai nesitikėjau, kad čia bus tiek daug įvairiausių prekybos centrų – šiuo aspektu Lietuva visiškai primena Vokietiją  – juokėsi savanoris – O ir apskritai skirtumų ne tiek daug, kaip iš pradžių galvojau.“

 

Baigęs savanorystę Lietuvoje Claas tikisi galutinai nuspręsti, kokios krypties studijas jam toliau pasirinkti. Sporto trenerio išsilavinimą turintis vaikinas norėtų praplėsti savo kompetencijų lauką. ,,Ateityje norėčiau jaunuolius mokyti sportinių veiklų, tačiau negalėčiau būti tik mokytojas – man svarbus ryšys, gebėjimas pagelbėti įvairiose situacijose. Manau, kad dėl to vertėtų rinktis socialinio darbo mokslus. Galbūt metai ,,Vartuose“ padės man pasukti tinkamo kelio link?“, – viliasi jis.

 

166773937aba5ac8ae01.jpeg (regular, 281x500)