LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

„Vartų“ vasaros maratono uždarymas dviračiais

Pasėdėję, pasitarę dalis vartininkų su dviračiais išvarė. Tikriausiai toks sakinys geriausiai tiktų pradėti „Vartų“ vasaros maratono uždarymo dviračiais pristatymą plačiajai visuomenei. Kodėl? O gi būtent taip ir gimė idėja kilusi iš poreikio ir pasiūlyta būtent jaunimo centro lankytojų, kuriems atsibodo sėdėti „ant asfalto“. Gamtos, bendros veiklos, kelionių įspūdžių išsiilgę vartininkai susikrovė mantą, pakvietė tarptautinį savanorį Alessandro, sėdo ant dviračių ir visi kartu išrūko pasigrožėti Kačerginės apylinkių.

O gal apie viską iš pradžių? Kam įdomu, tai dar ir nuosekliai bei aiškiai? Taigi – važiuojam!

Ankstų rugpjūčio 24 – osios rytą, miegoję ir nelabai vartininkai pradėjo rinktis viename, jiems jau labai puikiai pažįstamame, senamiesčio kiemelyje – JC “Vartai”. Išvykti planuota 10 val. tačiau, kaip žinia, dažnai kas planuota pakeičia erdvės ir laiko suvokimą, o šis atvejis būtent toks. Išklausę kelionės instrukcijas, susitarę dėl bendrų taisyklių, susikrovę daiktus ir pasipuošę ryškiai geltonomis liemenėmis bei oranžinėmis kepurėmis (juk saugumas svarbiausia!) – pajudėjome pro vartus.

Pirmasis planuotas sustojimas – parduotuvė bei maisto paieškos (ilgiausiai buvo ieškota spalvotųjų zefyriukų, kuriuos matėme įvairiuose filmuose apie stovyklavimą ir kurie buvo taip skaniai kepami ant laužo. Jų sumanėme paragauti ir mes).

Apsipirkę, visi gražia vorele patraukėme Kačerginės kryptimi. Kiti, labiau ekspromtu planuoti sustojimai buvo pakeliui – pailsėti, atsigerti vandens, pasifotografuoti pakelės medžių šešėliuose, pasijuokti visiems drauge bei paskanauti obuolių. Taip bevažiuodami atvykome iki gražiosios Kačerginės – miestelio, kuriame Jonas Biliūnas parašė savo garsųjį kūrinį „Brisiaus galas“, vasarodavo Jonas Jablonskis, Vincas Mykolaitis – Putinas bei kiti garsūs lietuviai.

Planuotai trumpam stabtelėjome parduotuvėje papildyti vandens atsargų, ir visai neplanuotai turėjome užtrukti kelioms valandoms. Įvyko pirmoji netektis – visų akivaizdoje, lygioje vietoje, netgi nejudinamas sprogo vieno dviračio ratas. Praradimas privertė padirbėti komandiškai ir  visiems drauge ieškoti (bei rasti!) kuo pakeisti kamerą. Kol dviratis buvo remontuojamas rimtų vyrų, kiti taipogi nesnaudė – mėgavosi saulės spinduliais, gilinosi į miestelio istoriją, pažindinosi su vietovės subtilybėmis ar tiesiog bendravo.

Atgaivinus prarastą turtą (suprask – dviratį) klegėdami pajudėjome link Barsukynės, kur buvo galutinė stotelė. Įsikūrėme, beieškodami malkų laužui apžvalgėme teritoriją, pagrybavome išmokome išsikepti skaniuosius zefyriukus, padiskutavome apie vegetarizmą bei ekologiją, apdovanojome Alessandro kaip vieną iš šauniausių tarptautinių savanorių bei prisižadėjome dar būtinai susitikti. Gal net ir Sicilijoje!

Pabaigę „Vartų“ pikniką bei susitvarkę, pajudėjome atgal – Kauno link. Regis viskas ėjosi kaip per sviestą – nuvargę bet linksmi veidai, įspūdžių bei paskutinių obuolių dalinimasis, tačiau miesto prieeigose netekome dar vieno dviračio. Ta pati problema – keliose vietose sprogusi padangos  kamera. Gerai, jog namai jau čia pat, o ir skubėti nebebuvo jokio reikalo. Taigi, šiaip netaip grįžome į “A.C. Patria”, išgėrėme skanios arbatos, aptarėme kelionę ir prisižadėjome, jog mes tikrai savojoje „Dviračių klinikoje“ pasitobulinsime ir sustiprėsime tiek, kad vieną dieną dviračiais vyksime į Siciliją aplankyti Alessandro.