LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Vartininkų vizitas Centro Policijos komisariate

2013 vasario 13 d. Centro policijos nuovados nepilnamečių inspektorių Rasos Petrusevičiūtės ir Lilijos Žukaitės kvietimu AJC „Vartai“ lankytojai kartu su centro darbuotojais lankėsi Centro policijos komisariate. Susitikimas buvo pradėtas suišpažinimu bei pagrindiniu policijos šūkiu „Ginti. Saugoti. Padėti.“ kur buvo plačiau supažindinti su Policijos darbu, struktūra,  komisariatais, kur kreiptis esant poreikiui bei kas nutinka, kai jaunuoliai ar suaugę žmonės yra sulaikomi. Jaunuoliai taip pat buvo supažindinti su Policijos naudojama įranga (guminė lazda, racija, šalmas, respiratorius ir pan.).

 

Susitikimo metu taip pat pasidalinta apie alkoholio, rūkalų ir narkotinių medžiagų vartojimą, prevenciją, bausmes, ginklų nešiojimąsi su savimi, savigynai naudojamų dujinių balionėlių turėjimą ir pan. Taip pat kartu su policija diskutuota apie patyčias internete, už tai gresiančią atsakomybę ir kur galima kreiptis jei tave įžeidėja viešoje erdvėje.

 

Jaunuoliai taip pat galėjo patys užduoti jiems rūpimus klausimus apie policijos darbą ir kasdienybę. Vartų jaunimas ypač domėjosi kinologų darbu ir „į pensiją išėjusiais“ šunimis, kurie kaip pasakojo policininkės tarnybą baigia kartu su kolega pareigūnu, su kuriuo kartu dirba treniruojasi ir patruliuoja ir tampa geriausiais draugais. Jaunuoliams taip pat kilo klausimų apie tai, kur galima kreiptis ar kam pranešti, jei žinai, kad kažkas elgiasi ne pagal įstatymą ar pati policija savo pareigas vykdo netinkamai. Taigi, jaunuoliai buvo informuoti apie tai, kad yra visiems gerai žinomas telefonas 112, taip pat galima apie žinomus nelegalius veiksmus internete www.epolicija.lt bei informavo apie anoniminius policijos pasitikėjimo telefonus, kuriuos galima rasti čia. Taip pat supažindino su procedūromis ir veiksmais kurių yra imamasi, siekiant išsiaiškinti pranešimo turinio teisingumą. Taip pat priminė apie tai, jog netgi ir elektroniniu būdu kreipiantis į policiją melagingo pranešimo atveju gresia atsakomybė, numatyta LR įstatymuose už melagingą įskundimą ar pranešimą apie nebūtą nusikaltimą.

 

Susitikimas buvo ir įdomus ir naudingas tuo, jog buvo galima tiesiai klausti ir išsiaiškinti jaunimą dominančius dalykus tiesiogiai, kurių galbūt ne visada išdrįstama paklausti kitomis aplinkybėmis. Taip pat reikia paminėti, jog Centro Policijos nuovados specialistės Rasa ir Lilija paliko išties gerą įspūdį jaunuoliams, kadangi buvo labai draugiškai nusiteikusios, atviros ir paprastai mezgė kontaktą su jaunuoliais ir išties parodė, jog policija reikalinga ne tik tam, kad baustų. 

 

sam_0491.jpg (regular, 500x245)

 

sam_0498.jpg (regular, 500x239)

 

sam_0490.jpg (regular, 500x492)

 

sam_0496.jpg (regular, 244x500)