LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Ukmergėje – vietinių Kauno savanorių išvykstamieji pabaigos mokymai

Rugpjūčio 16–17 d. neformalaus ugdymo centre ,,Skautų slėnis“ vyko VšĮ ,,A. C. Patria“ organizuojami išvykstamieji pabaigos mokymai vietiniams savanoriams. Gamtos prieglobstyje, Ukmergės rajone įsikūrusiame centre vykusius mokymus ,,A. C. Patria“ Savanorių centro mentorės Birutė Daugėlienė ir Indrė Samytė įgyvendino remiantis jaunimo neformaliojo ugdymo metodais.

 

Savanorių įvairovė


Išvykstamieji mokymai buvo skirti Kauno miesto savivaldybės finansuojamos programos ,,Jaunimo socialiniai metai 2018” dalyviams. Koordinuodama šį vietinės savanorystės projektą, ,,A. C. Patria“ kvietė jaunus žmones savanoriauti savanorius priimančiose organizacijose skirtingose srityse  (socialinė, kultūros, meno, gamtos, gyvūnų priežiūros, sporto ir kt.). Savanorystės metu jaunas žmogus įsipareigoja dalyvauti tęstiniame procese: savanoriauti, lankyti reguliariai vykstančius savanorių grupės susitikimus ir dalyvauti mokymuose. Šių, porą kartų per mėnesį vykstančių, susitikimų metu reflektuojama savanorystė kaip mokymosi procesas, mokomasi individualiai ir grupėse. Vasarą projekto įgyvendinimo metu ,,A. C. Patrioje“ būrėsi vietinių savanorių grupė, į kurią įsitraukė 14 jaunuolių, savanoriška veikla užsiimančių skirtingose organizacijose: ,,CARITAS“, „Mes kitokie“ „VDU Botanikos sodas“, „Pažaislio muzikos festivalis“, „Socialinių inovacijų fondas“, „Interjero erdvė“, Kauno m.sav.viešoji V.Kudirkos biblioteka (Šilainių padalinys) ir kt. Iš viso įvyko 7 grupės susitikimai, kurių metu savanoriai susipažino vieni su kitais, dalinosi savanorystės patirtimi ir reflektavo ją kaip mokymosi ir asmeninio tobulėjimo galimybę, aptarė šios prasmingos veiklos bendruomenėje naudą. Rugpjūčio gale įvykę mokymai suvaidino svarbų vaidmenį savanoriams vertinant savo patirtis, tobulinant turimas kompetencijas bei įvardinant įgytus įgūdžius.

 

2.jpg (regular, 500x375)

 

Patirtinė išvyka


Išvykstamųjų mokymų metu patirtinis mokymasis vyko natūraliomis gamtos sąlygomis plaukiant kanojomis ir žygiuojant miške. Pirmos dienos vakare savanoriai su Savanorių centro mentorėmis įsikūrė neformalaus ugdymo centre gamtoje „Skautų slėnis“, savanoriai pagal pačių sudarytą meniu patys gamino maistą ant laužo. Aktyvus įsitraukimas į pasiruošimo ir įgyvendinimo procesus jaunuoliams suteikė savarankiškumo ir įgalinimo jausmą. Išvyka nemažai daliai tapo tikru iššūkiu – išvykti be draugų ir tėvų, pirmą kartą plaukti kanojomis – jauniems žmonėms tai auginanti patirtis.  Antroji mokymų dalis buvo skirta komandinei veiklai, pasitikėjimo užduočiai poromis, taip pat asmeninei savanorystės refleksijai. Jaunuoliai aptarė svarbius savanoriškos veiklos įgyvendinimo aspektus, įvardino, kokia savanorystės aplinka ir žmonės juos supa, kas savanorystės metu juos džiugina bei liūdina, kas labiausiai verčia jaustis reikalingais. Savanoriai taip pat įvardino artimiausius savo tikslus. Anot savanorių mentorės B. Daugėlienės, džiugino mokymų dalyvių sąmoningumas ir įžvelgiamas teigiamas neformalaus ugdymo per savanorystę poveikis jiems, jauniems žmonėms.

 

7.jpg (regular, 500x375)

 

Savanorius priimančiose organizacijose dirba savanorių kuratoriai, kurie atlieka itin svarbų vaidmenį integruodami jauną žmogų į organizaciją, taip pat mokymosi ir tobulėjimo patirties procesuose. Siekiant kuratorių kompetencijų stiprinimo, liepos 27d. Kaune buvo organizuojamas ir savanorius priimančių organizacijų kuratorių susitikimas, kurio metu buvo aptarti svarbūs klausimai, pasidalinta patirtimi.  Dalyviai iš visos Lietuvos diskutavo apie didžiausias problemas, su kuriomis susiduria priimančios organizacijos, komandinių užduočių metu ieškojo kasdien kylančių iššūkių sprendimų.

 

5.jpg (regular, 375x500)

 

Su vasara baigiasi ir vasaros savanorių grupės gyvavimas, o jaunuoliai kviečiami burtis į rudens savanorių grupę. Informaciniai susitikimai vyks „A. C. Patria“ patalpose (Smalininkų g. 9, Kaunas) rugsėjo 5d. 15val. ir rugsėjo 6 d. 16 val. Savanorių koordinatorė Birutė lauks susidomėjusių! Apie savo dalyvavimą būtina pranešti jst.patria@gmail.com arba telefonu 863096690 iki rugsėjo 3 d.

 

4.jpg (regular, 375x500)

 

Vietinės savanorystės programa "Jaunimo socialiniai metai 2018" finansuojama Kauno miesto savivaldybės programos "Iniciatyvos Kaunui" lėšomis.