LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Trept Trept per sniegą ir Vartus

Atviras jaunimo centras „Vartai“ – vieta, kur gali būti toks koks esi. Su mėlynais, raudonais ar juodais plaukais. Su suknele, treningu, dredais ar konfliktine maike. Na, koks esi toks ir gerai. Čia kiekvienas ras savo vietą prie stalo valgant pačių pasigamintą maistą ar tylų gruzo kampą pabūti vienam ir ramiai, o gal pabrazdins gitarą muzikos kambaryje ar išgers puodelį arbatos kalbėdamas apie savo patyrimus su darbuotojomis. O kartais dar ir išdrįs šiek tiek (na, viskas mažais žingsneliais) išeiti iš komforto zonos ir priimti iššūkį – gal iškeps pyragą, kurio niekad nekepė, o gal leisis į žiemos žygį paspardyti sniego?

Vartuose gali nutikti visko. Bet kaip sako ir patys vartininkai, Vartai visų pirma vieta, kur gali kalbėtis ir būti su kitu žmogumi. Kur gali išgyventi santykį ir jame augti bei tobulėti, atrasti artimą ar priimti kitokį...

Na ir Vartai nėra tik vieta (rūsys). Vartai – tai žmonės, šypsenos, ašaros ir visa krūva jausmų ir emocijų.  Vartai – tai mokymasis, supratimas ir priėmimas. Vartai dar ir ilgi pokalbiai, diskusijos ir atradimai. Vartai – bendruomenė, kurią kuria patys jaunuoliai kartu su darbuotojais lygiaverčiame santykyje.

Ir taip būna, kad Vartai iškeliauja ir pasivaikščioti. Taip buvo ir gruodį – greitai susibūrę ir vieni kitus prikalbinę iškeliavome pasivaikščioti Kauno marių regioninio parko pažintiniais takais. Kiek sušalom, kiek pavargom, bet turėjom arbatos, kepėm dešreles, kiek palakstėm, pažaidėm ir sušilom. Dar ir kiek nuklydom, pasijuokėm, susipykom ir vėl susitaikėm. Griuvom ir slydom sniege, tiesėm pagalbos ranką ir va taip išgyvenom šeštadienio popietę. Paprasti ir tikri dalykai – gamta, žmonės ir žiema. Kas paprasta, tas ir geriausia, argi ne?

20161203_095822.jpg (regular, 500x281)

Gal tai taps tradicija ir Vartuose įsikurs žygeivių klubas?..

20161203_104234.jpg (regular, 500x281)

Siekdami kurti saugią ir ugdančią erdvę jauniems žmonėms kartu stengiamės reaguoti į jaunų žmonių poreikius ir plėsti savo paslaugas. Todėl jau daugiau nei metus laiko vykdome Jaunimo garantijų iniciatyvos projektą „Atrask save“, kur siekiame pasiekti jaunuolius, kuriems reikalinga pagalba darbo ar mokymosi klausimais. Tikime, kad svarbiausia – lygiaverčio santykio kūrimas ir reagavimas į jauno žmogaus poreikius, todėl siūlome būti kartu įvairiais būdais – gruzo kampe „Vartuose“, Kauno marių pakrantėse kartu su grupe įveikiant iššūkius ir šaltį ar geriant arbatą ir kalbantis apie svarbius dalykus – tokiu būdu, koks tuo metu yra svarbiausias jaunam žmogui.

Nori užsukti į Vartus? Mus rasi Jakšto g.2 vidiniame kiemelyje. Dirbam nuo antradienio iki penktadienio 15-19h. Gali mus rasti Facebook – Vartai atviras jaunimo centras arba telefonu 867234848

20161203_101036.jpg (regular, 500x281)      20161203_123006.jpg (regular, 500x281)

O čia kontaktai, jei šiuo metu nedirbi, nesimokai ir nesi registruotas darbo biržoje (ir suki galvą ką čia daryti toliau):

 

Jeigu nori dalyvauti projekte susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

el. paštu: jgi.patria@gmail.com;

tel. nr. +370 631 43 310 - Lina; +370 655 80 534 - Giedrė;

Daugiau informacijos: www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt.

 

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža, bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšų.