LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Tarptautinę epilepsijos dieną - kova su mitais

Kovo 26-ąją visame pasaulyje minima Purpurinė diena, skirta palaikyti sergančiuosius epilepsija. Ta proga visi kviečiami dėvėti purpurinius drabužius, solidarizuojantis su šios ligos paliestaisiais, įvairių miestų savivaldybės rengia edukacinius renginius.

 

Manoma, kad Lietuvoje epilepsija sergančiųjų galėtų būti apie 26 tūkst. Nors šiandien ši liga daugeliu atveju sėkmingai suvaldoma vaistais, ja sergantieji visuomenėje neretai vis dar apipilami stereotipais, į juos žvelgiama su baime. Kauno ,,Caritas“ Epilepsijos psichosocialinio konsultavimo centro savanoris Federico pasirengęs pakeisti šią situaciją. Iš Italijos pagal VšĮ ,,A. C. Patria” koordinuojama programą atvykęs vaikinas siekia atreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria epilepsija sergantieji. ,,Lietuvoje šie žmonės susiduria su begaliniais iššūkiais ieškant darbo, siekiant gauti vairuotojo teises ir kitose kasdienėse situacijose - pastebi jis - Tokia padėtis kyla dėl informacijos trūkumo ir išsikerojusių mitų. Nesistengdami plačiau pasidomėti šia liga, atskiriame epilepsija sergančiuosius nuo visuomenės, priverčiame juos jaustis bejėgiais.”, - sako Federico.  

 

f1.jpg (regular, 500x375)

 

Savanoriaudamas vaikinas dalyvauja epilepsija sergančiųjų savipagalbos grupės veikloje - padeda organizuoti įvairius bendrus užsiėmimus. Epilepsijos sutrikimą turintiems žmonėms čia suteikiama saugi erdvė išsikalbėti ir pabūti kartu. ,,Gyvenant visuomenėje, kurioje vyrauja išsankstiniai nusistatymai, labai svarbu surasti vietą, kurioje galėtum jaustis laisvas, atsipalaiduoti prie arbatos puodelio.” , - pastebi savanoris. Centras, kuriame savanoriauja Federico atlieka itin svarbią misiją - suteikia socialinę ir psichologinę pagalbą epilsepsijos paleistiems žmonėms ir jų šeimos nariams, vykdo mokymus valstybinių ir nevyriausybinių įstaigų darbuotojams, informuoja visuomenę apie epilepsiją ir ja sergančių asmenų situaciją Lietuvoje.

 

f21.jpg (regular, 500x375)

 

Federico tikisi, kad Purpurinės dienos paskatinti visuomenės nariai dažniau prisimins, kad egzistuoja epilepsija - sudėtinga, bet suvaldoma liga, kurios paliesti asmenys nėra nė kiek prastesni už kitus. Visus, kurie nori daugiau sužinoti apie epilepsiją ar tiesiog pasikalbėti, Federico kviečia kreiptis į Epilepsijos psichosocialinio konsultavimo centrą:

 

Lietuvos ,,Caritas”

Adresas: Papilio g. 5

El.paštas:  caritas.epilepsija@gmail.com

Tel. Nr. 8-646 37802

Facebook: Epilepsijos psichosocialinio konsultavimo centras

 

f3.jpg (regular, 500x375)