LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Svečiuose ALCE „Apetitas mokytis ateina bevalgant“ projekte

Viena grupė asociacijos „Senjorų iniciatyvų centro“ narių rugpjūčio 22 d. grįžo į mokomąją maisto gaminimo laboratoriją, tęsti Grundtvig daugiašalio projekto „Apetitas mokytis ateina bevalgant“ (www.appetiteforlearning.eu) veiklų. ALCE projekte vienoje virtuvėje sukasi skirtingos kartos ir tautos.

Kiekvieną dieną mes susiduriame su stereotipais, kurie formuoja mūsų nuomonę apie kitus ar atvirkščiai – kitų nuomonę apie mus. Pagyvenę žmonės – neįdomūs, ligoti ir įkyrūs. Jie galvoja, kad viską žino, tačiau nesupranta šiuolaikinio pasaulio ir šiuolaikinio jaunimo. Jaunimas – neatsakingi, lengvabūdžiai, tik šia diena gyvenantys žmonės, nesidomintys istorija ir nesirūpinantys ateitimi.

Projekto metu buvo suorganizuotas dviejų skirtingų, bet kartu ir panašių projektų (ALCE ir VšĮ „Humana People to People Baltic“ programos „Pamaitink mane geriau!“ VšĮ „Actio Catholica Patria“ įgyvendinamas projektas „Maistas gali daugiau!”) susitikimas, kai ALCE projekto dalyvės pakvietė jaunuolių grupę pasisvečiuoti ir kartu gaminti virtuvėje. Projekto svečiai, jaunuoliai, džiaugėsi bendradarbiavimu su vyresnio amžiaus dalyvėmis, bei jaunomis merginomis ir puikiai praleido laiką bendraudami ir laužydami stereotipus apie kartų bendravimą. Kiekvienas jaunuolis buvo pastebėtas ir pakalbintas ALCE projekto vyresnių dalyvių ir taip, natūraliai vyko bendravimas tarp skirtingų kartų.

ALCE projektas padeda sulaužyti stereotipus, suprasti kaip kitas žmogus mato pasaulį, pajausti naują gyvenimo skonį, užuosti pokyčių aromatą, paragauti kitokio mokymosi metodo.

Viskas čia sukuria bendrumo jausmą, tačiau išsaugo asmeninį individualumą. Projekto dalyvės projekte išreiškia savo savitumą per receptus su asmeninėmis istorijomis, o tuo pačiu mokosi suderinti savo skirtumus, kad galėtų bendrai dirbdamos suorganizuoti kulinarinį renginį ir išleisti patiekalų ir gyvenimo receptų knygą. Ši knyga – tai idealus pavyzdys, parodantis kaip skirtumai susijungia į vieną nuostabią visumą, sudarytą iš kvepiančių, aromatingų, skanių ir kūrybingų asmeninių pasaulių.

Mokytis, dirbti kartu, reiškia, pažinti ir priimti kitus, atverti protą naujovėms, atsiriboti nuo išankstinės nuomonės, džiaugtis pasiekimais.

Svarbiausi laukiantys darbai: kulinarinio renginio suorganizavimas, dalyvavimas kulinarinėse fiestose Insbruke ir Liverpulyje, lietuviškos virtuvės pristatymas projekto dalyvėms iš Italijos  bei baigiamoji-kulinarinė konferencija Kaune.

 

ALCE projekto koordinatorė Rūta Malaškevičienė ir "Maistas gali daugiau!" projekto koordinatorė Almanė Pakrijauskaitė

 

Įspūdžiai iš pasisvečiavimo ALCE projekte:

virtuve0166.jpg (regular, 500x296)

Merginos su senjorėmis kimšo vištų blauzdeles.

 

virtuve0178.jpg (regular, 500x356)

Kiekvienas turėjo veiklos virtuvėje.

 

virtuve0168.jpg (regular, 500x499)

Įdaro kepimas.

 

virtuve0165.jpg (regular, 500x474)

Rezultatas lyg iš restorano meniu.