LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Savanorystės Kroatijoje metu atrastas rūpestis savimi

03.jpg (regular, 500x375)

 

Kuomet mane pasiekė žinia, kad esu priimta į projektą, mano pirma mintis buvo 'na, bus įdomu'. Aš nesijaudinau, nes man tai nebuvo pirma savanorystė užsienyje. Aš labiau džiaugiausi, kad keliausiu į dar nematytą šalį ir įgysiu naujos patirties. 

 

Kuomet atvažiavau į Latinovac, šis kaimukas manęs nenustebino. Mažas, bet jaukus, stovintis beveik vidury niekur, tačiau tuo pat metu esantis labai unikalioje vietoje. Man patinka, kad nėra šviestuvų gatvėje. Tokiu būdu galiu geriau matyti žvaigždes. Man patinka vietovę supantys kalnai. Jausmas tarsi tave supa kažkas didingo. Man patinka grynas oras ir tyla naktį. Tai padeda man atsijungti nuo likusio pasaulio. 

 

Nuo atvažiavimo mes išbandėme skirtingus užsiėmimus. Fiziniai darbai, pavyzdžiui malkų nešimas, kukurūzų rinkimas ar žolės grėbojimas šiais laikais yra nuvertimami žmonių, tačiau man tai geriausias būdas išvalyti mintis ir pailsėti nuo ekranų. 

 

Projekto eigoje mes išmokome apie permakultūrą ir kompostavimą. Tai man buvo nauja patirtis, kuri leido man pagalvoti apie tai kaip mes gyvename ir kokią įtaką mes darome žemei. Leidžiant laiką sode supratau, kad vis dar yra alternatyvų žmonėms gyventi tvariau, tačiau kelias link to yra ilgas ir aš nesu tikra ar mes dar nepavėlavome. 

 

Pabaigai, norėčiau papasakoti apie žmones, kurie gyvena ir dirba šiame eko centre. Aš buvau nuoširdžiai nustebinta jų aistra ir atsidavimui idėjoms. Yra tik vienas toks eko centras visoje Kroatijoje, kuris priima savanorius ir padeda vietinei bendruomenei. Mano nuomone, tai daro didžiulę įtaką ne tik vietiniams, bet ir patiems savanoriams. Savanoriai išmoksta kaip parodyti gerumą, kaip ištiesti pagalbos ranką, kaip gerbti taisykles, kaip dirbti komandoje ir daug kitų pamokų. 

 

Pabaigai, aš tikiu, kad eko centras Latinovac yra vieta, kurioje pradedi rūpintis tuo, kas tave supa aplink.

 

-Vaida.

 

02.jpg (regular, 500x375)