LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Savanorystė padėjo Gabijai, gali padėti ir Tau!

Labas !

 

18671605_1511332392232194_9053946965308442803_o.jpg (regular, 500x500)

Mano vardas Gabija, esu iš Panevėžio. Baigusi gimnaziją negalėjau apsispręsti, ką noriu studijuoti, kokią kryptį pasirinkti, tad nusprendžiau pasiimti gap year (laisvus metus). Maniau, kad per tuos metus lengvai pažinsiu save, suprasiu, kuo noriu būti ateityje. Užsiregistravau į savo teritorinę darbo biržą, jaunimo skyrių. Ten pirmiausia man pasiūlė sudalyvauti projekte „Atrask save“. Jame išgirdau nemažai idomių dalykų apie savęs motyvaciją, kaip turi atrodyti tvarkinga ir taisyklinga darbo sutartis, kursų ir savanorystės galimybes baigus šį projektą. Baigusi projektą toliau stengiausi susirasti darbą, bet baigus tik vidurinę ir neturint darbo patirties, tau malonų ir patinkantį darbą susirasti yra labai sunku.

 

Galiausiai prisiminiau apie projekte paminėtą savanoriavimo galimybę ir pagalvojau, kodėl nepabandžius? Gal pagaliau atrasiu save? 2018m. kovo mėnesį pradėjau savo savanorystę Panevėžio lopšelyje- darželyje „Sigutė“. Pradžia, žinoma, buvo bauginanti, nes nežinojau, kokie darbai manęs laukia, ar patiksiu vaikams, ar sutarsiu su grupės auklėtoja, bet viskas buvo geriau nei tikėjausi. Puikiai sutariau ir su vaikais, ir su auklėtoja, darželio administracija taip pat buvo labai maloni ir draugiškai mane priimė į savo gretas.

 

Savanoriavau iki gegužės mėnesio ir tas laikas buvo tikrai labai šaunus, net buvo keista, kad nenorėjo manęs lengvai paleisti, tad pasiūlė pas juos vasaros laikui įsidarbinti auklėtojos padėjėja. O ką veikiu dabar? Nepatikėsite, bet atradau save! Įstojau į Vilniaus universitetą, Vaikystės pedagogikos programą ir tuo labai džiaugiuosi. O anksčiau sakydavau:  „Na, aš jau pedagogė nebūsiu!". Bet niekada nesakyk niekada :)

 

Savanoriavimas man padėjo pažinti ir atrasti save, padės ir Jums!