LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Savanorystė moksleivio akimis

Šią vasarą "A.C.Patrijoje" vyko vietinių savanorių grupės susitikimai, kurioje jaunuoliai susipažino tarpusavyje, vis dalindavosi savanorystės patirtimi ir tuo, ką išmoksta, kas naujo nutinka. Sritys buvo įvairiausios: gyvūnų globa, savanorystė botanikos sode, sporto organizacijoje, vaikų dienos centre... Aktyvi susitikimų dalyvė, iniciatyvi ir atvira savanorė Greta užrašė savo pamąstymus apie šios vasaros savanorystę VšĮ "Menų kambaryje" ir jais noriai dlainasi. Susipažinkit!


            Kas yra toji savanorystė? Na, internete radau tokį apibrėžimą: „tai savo noru pasirinkta veikla, už kurią negaunamas finansinis atlygis ir kuri yra naudinga kitam žmogui.“ Vadinasi, savanoriaudamas pasirenki padėti vienam asmeniui ar žmonių grupei, nors už pagalbą jokio atlygio negausi. Kai kurių žmonių akimis tai gal ir nepriimtina, tačiau reikia nepamiršti, jeigu kur nors sutikai ar pasisiūlei savanoriauti, vadinasi, kad tas žmogus paprasčiausiai nesugebės tau sumokėti dėl savo galimybių. Tačiau to visai ir nereikia. Man teko savanoriauti renginyje „Padovanokime šypseną“ šių metų pavasarį, kuriame teko dirbti su šiek tiek „lėtesniais“ vaikais. Nors ir labai pavargau, man atlygio nereikėjo, nes man buvo sumokėta tų nuostabių vaikų šypsenomis, nuostabos kupinais veidais ir džiaugsmu.

 

            Sveikatos, socialinė, su gyvūnais, kultūrinė, gamtinė ir vieno karto renginių – tokias galiu iškelti savanorystės sritis. Pati pasirinkau kultūrinę sritį. Savanoriaujant teko susidurti tik su viena menkute kliūtimi – iki įstaigos troleibusu reikia važiuoti sąlyginai ilgai, tačiau tai man nepakišo kojos, na, nebent pirmą kartą. Viso savanoriavimo pradžioje buvau pilna entuziazmo, energinga ir pasiruošusi padaryti viską. Vėliau, truputį įsitingėjus, pradėjo mažėti darbo, tačiau viską pataisė stovykla – joje vėl atsistojau ant kojų, nes teko pabūti gamtoje, pabendrauti su įvairiais žmonėmis... Tik gaila, kad neturėjome patalpų miegojimui ir teko gultis į palapinę. Žinoma, stovyklai reikėjo daug ruoštis bei planuoti, tad įgijau šiek tiek laiko planavimo kompetencijos, taip pat išmokau gaminti daržovių sriubą.

 

            Savanoriavimas pasirinktoje įstaigoje yra puikus būdas turiningai praleisti vasarą, o jeigu paklaustumėt žmonių, kurie savanoriauja ne vienerius metus, jie jums užtikrintai pasakytų, kad tikrai labai verta ir jie nesigaili, tačiau tai dar ne viskas, nes savanoriauti galima ir kitose šalyse tam tikrą laiką, dėl to dabar pažįstu rumunų porą – nuostabūs žmonės! Taip pat esu labai dėkinga ir „A. C. Patria“- įstaigai, kuri padeda savanoriams atrasti savo sritį, rengia savanorių susitikimus (kuriuose susiradau kelias drauges), galima smagiai praleisti laiką ir pačiam suorganizuoti kokį renginuką.

 

Kiek per vieną vasarą teko patirti, pasakysiu tiek – buvo paprasčiausiai per mažai laiko apsiprasti visame savanorių pasaulyje, tačiau labai džiaugiuosi, kad savanoriavau, galiu pasakyti, kad tikrai nesigailiu ir kad tikrai buvo verta, o kitais metais tikrai vėl norėsiu savanoriauti.

 

Savanorė Greta Akranglytė, 2017m.