LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

"Savanorystė - laisvas žmogaus pasirinkimas, kurį reikia skatinti"

Jolita Krokininkaitė: „Savanorystė - laisvas žmogaus pasirinkimas, kurį reikia skatinti"

Gintarė SKARNULYTE

 

Lazdijų rajono savivaldybė sviešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose dirba apie 35 savanoriai.Tai jauni, iniciatyvus ir veiklūs žmonės, kurie savanoriaudami išreiškia save, įgyvendina savo idėjas, įgyja patirties, visuomenei suteikdami naudos.

 

Ne tik savanoriai turi rodyti iniciatyvą, bet ir organizacijos, kurioms reikalingi savanoriai, turi skirti jiems laiko ir dėmesio. Tinkamai organizuoti savanorių veiklą, mokėti juos motyvuoti bei įtrauktiį organizacijos darbus, pasirenkant savanorystės modelius ir sužinoti kitus savanorystės aspektus Lazdijų viešosios bibliotekos bibliotekininkė Jolita Krokininkaitė vyko į dviejų dienų mokymus Alytuje spalio 20-21 dienomis. Juose, be Lazdijų rajonui atstovaujančios J. Krokininkaitės, dalyvavo dvidešimt keturi įvairių organizacijų atstovai iš Druskininkų ir Alytaus. Mokymus surengė nuo 1991 metų savanorišką veiklą organizuojanti VšĮ  „Actio Catholica Patria", o vedė lektorės Lina Daugėlaitė ir Milda Lukoševičiūtė.

 

IMG_0052

 

Pasak iš mokymų grįžusios J. Krokininkaitės, „savanorystė- laisvas žmogaus pasirinkimas, kurį reikia skatinti. Bet kaip tai padaryti tinkamai, reikia mokytis. Šie mokymai buvo labai naudingi. Pirmiausiai jų metu sužinojau apie skirtingus savanorystės modelius, kokybišką jaunimo įtraukimą įsavanorišką veiklą, savanoriškos veiklos įstatymą. Baigusi šių mokymų kursą, gavau pažymėjimą („Mokymų kursų organizavimas jaunimo savanorišką veiklą plėtojančioms organizacijoms") ir įgijau darbo su savanoriais kompetencijų. Tikiuosi jas panaudoti dirbdama su bibliotekos savanoriais bei užmegzti kontaktai su kitais mokymuose dalyvavusiais žmonėmis, dirbančiais su savanoriais, leis dalintis patirtimi, pasirinkti geriausią modelį darbui susavanoriais".

 

Lazdijų viešajai bibliotekai pradėjus darbą su savanoriais, bibliotekininkė J. Krokininkaitė jau dalyvavo ne vienuose mokymuose, kursuose, kuriuose įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių darbui su savanoriais. Bibliotekoje savanoriaujantys jauni žmonės, pasak J. Krokininkaitės, yra kupini naujų idėjų ir, svarbiausia, patys rodo iniciatyvą jas realizuoti bibliotekoje.

 

 

Gintarė Skarnulytė. "Dzūkų žinios" Nr.  4 5 / 2 0 11 11 10