LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Savanorių centro įspūdžiai ,,Laisvės piknike“

Paskutinį vasaros savaitgalį Nemuno saloje vykusiame idėjų festivalyje ,,Laisvės piknikas“ praeivių akis traukė ir ,,A. C. Patria“ palapinė. Savanorių centro koordinatorė Betina su tarptautinių savanorių iš Lietuvos ir Prancūzijos komanda kvietė susipažinti su savanoryste iš arčiau bei pasitikrinti, kiek iš tikrųjų žinoma apie savanorišką veiklą. Nors šeštadienis piknikautojus pasitiko stipriomis liūtimis, Savanorių centro palapinė saloje išdygo jau 9 valandą ryto. Iki pat pavakarės prie jos netrūko šurmulio ir susidomėjimo siūlomomis veiklomis.

 

dsc_09131.jpg (regular, 500x333)

 

Kaune savanoriška veikla užsiimantys prancūzai savanoriai susirinkusiems pasakojo apie savo patirtis Lietuvoje. Tad savanoryste užsienyje besidomintis jaunimas turėjo puikią progą daugiau sužinoti apie tarptautinės savanoriškos veiklos programas iš pirmų lūpų. Išbandyti savo jėgas savanoriaujant kitose šalyse skatino ir lietuvių savanorių, grįžusių iš Bulgarijos ir Turkijos pasakojimai. Aktyviau įsitraukti ir laimėti prizų kvietė Savanorių centro komados parengti žaidimai. Kadangi pagrindinis savanorystės tikslas yra padėti kitiems bei patobulėti pačiam, pirmojo žaidimo dalyviai traukė korteles su užduotimis, kurios nurodė atlikti vieną gerą darbą kitam arba sau. Kortelių paraginti žaidėjai skubėjo pavaišinti kava ar mineraliniu vandeniu visą dieną skrūpulingai tvarką užtikrinančius renginio apsauginius, taip pat surinko neatidžių pikniko lankytojų ne vietoje numestas šiukšles. Svarbiu aspektu tapo ir penkių sau svarbių ateities tikslų įsivardijimas – juk  savanorystė padeda tobulėti bei augti ir paties savanorio asmenybei. Atlikti geri darbai žaidimo dalyviams sukėlė begalę gerų emocijų, taip įrodydami – pagalba kitiems savanoriaujant gali tapti neįkainojama patirtimi.

 

 

dsc_0917.jpg (regular, 500x333)

 

Antrajame Savanorių centro organizuotame žaidime dalyvavę piknikautojai pasitikrino savo žinias apie savanorystę. Vertindami, ar pateikti teiginiai apie savanorišką veiklą yra teisingi, dalyviai diskutavo apie įvairias savanorystės formas bei jų skirtumus. Trečiasis pasiūlytas žaidimas lietė dar vieną svarbią savanorystės pusę – tarptautiškumą. Žaidimų metu buvo išdalinti visi 60 prizų – tai parodė, kad žmonių įsitraukimas buvo tikrai didelis.

 

img_20180825_110900.jpg (regular, 375x500)

 

Džiugu, kad ,,Laivės pikniko“ metu savanorystės idėjomis užkrėsti pavyko ne tik jaunuolius, bet ir vyresnio amžiaus žmones. Jų pageidavimu, buvo trumpai pristatyta ir ,,54+” savanorystės programa, skirta vyresniems savanoriams. Pikniko dalyviai taip pat domėjosi ne tik Savanorių centru, bet ir kitomis ,,A. C. Patria” veiklomis. Didelio dėmesio sulaukė atviras jaunimo centras ,,Vartai”, jo siūlomos jaunimo programos. Nebuvo pamirštas ir ,,A. C. Patria”, kaip jungties tarp savanorių ir juos priimančių organizacijų, aspektas.  Pati organizacija savanorius priima retai, tačiau yra svarbi įvairiapusiško savanorio palydėjimo dalis.

 

Pavakare lietus visai įsismarkavo ir Savanorių centro palapinę teko supakuoti anksčiau nei planuota. Vis dėlto, ,,Laisvės piknike” patirtos nuostabios emocijos ir sutikti nauji veidai paskutines vasaros savaites nuspalvino ryškiomis spalvomis.

 

img_20180824_172406.jpg (regular, 500x375)

 

  EST projektai finansuojami iš ES programos ,,Erasmus+"