LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Savanorių atradimo džiaugsmai!

 

Savanorių atradimo džiaugmai! 

 

Kiekvienais metais bet kurį brėkštantį rytą į Lietuvos miestus ir miestelius įžengia žmonės, kurie savo gera valia ir talentais pasiekia įvairiausius kitus žmones bei gražias iniciatyvas. Vieni iš tų žmonių prisideda prie tvaresnės gamtos, kiti puoselėja sveiką gyvenseną, kiti stengiasi savo gyvenimu šiek tiek prisiliesti prie kitų žmonių gyvenimų tiesiogiai. Kitus žmones savo šiluma ir nuoširdžiu darbu pasiekia ir savanorės Ineš iš Portugalijos bei Leticija iš Ispanijos.

 

Vieną saulėtą rugsėjo ir žvarbų gruodžio rytą peržengusios Kaišiadorių socialinių paslaugų centro slenkstį sutiko daug svetingų kaišiadoriškių, šiltų kolegų ir laaabai įdomių užsiėmimų. Savanorės greitai įsiliejo į vietinį gyvenimo ritmą – merginų teigimų, tiek darbas, tiek laisvalaikis teikia džiaugsmą ir nepaprastą atradimo malonumą – žmonės čia labai svetingi, rūpestingi ir aktyvūs.

 

Jau Advento vakarą Leticija pasipuošė Kaišiadorių krašto tautiniais rūbais ir šoko lietuvių liaudies šokius, su dienos centro vaikais sukūrė žaismingą Ispanišką kalėdinį šokį, kurį pademonstravo centro svečiams. Kiek vėliau atvykusiai Ineš labai greitai buvo pasiūti portugališki tautiniai rūbai, kaip ir ispanei Leticijai – ačiū auksarankei Auksei! Abi merginos pristatė savo šalių tradicijas kartu su vaikais. Savanorės labai džiaugiasi galimybe pažinti mūsų kultūrą, kaip ir džiugina tai, kad mus domina tolimų šalių papročiai bei tradicijos. Kartais maži, bet svetingi gestai daro tikrus stebuklus svetimšaliams, bandantiems atrasti kelią į mūsų širdis! Tiesiog truputį daugiau atidumo ir domėjimosi pasodina šypsenas veiduose ilgam :)

 

 leti3irines.jpg (regular, 500x375)

 

Tokias štai nuostabias galimybes teikia jauniems žmonėms (18-30 m.) programa ”Erasmus+” – ilgalaikės bei trumpalaikės savanorystės galimybes svečiose šalyse su finansine parama. Mes tuo pačiu džiaugiamės, kuomet save atranda savanoriai ir liūdim kartu, kuomet to padaryti nepavyksta. Tačiau tai niekuomet nebūna vienpusis veiksmas – visų mūsų pastangomis kuriama gerovė jiems ir mums! Prisijunkite ir jūs – priimadami savanorius arba išvykdami patys. Linkime nepakartojamos gyvenimo kelionės tiek vieniems, tiek kitiems ;)

 

Su šypsena,

Savanorių centras

 

leti1.jpg (regular, 500x375)

 

leti2.jpg (regular, 500x375)