LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Savaitgalis Kulautuvoje

Liepos 22 - 24 dienomis, devynių nuolatinių jaunimo centro lankytojų būrelis, lydimas darbuotojų Almanės, Žilvino ir savanorės Kristinos, sėdo į autobusą, vežantį į Kulautuvą. Ko ten? Šį kartą ne bardų muzikos klausytis ar pušyno kvapais mėgautis... laukė daug rimtesni reikalai - susipažinimas su "Tarptautinių jaunimo apdovanojimų" programa.

 

kul6.jpg (regular, 454x434)

Tik nuvykus ir pavakarieniavus, dalyviai susipažino vieni su kitais. Įdomu tai, kad net pažinodami vieni kitus ne vienerius metus, atradome ir sužinojome kažką naujo apie vieni kitų pomėgius, baimes ir norus. Išsimaudę ir sutarę dėl gyvenimo jaunino namuose tvarkos, peržvelgėme visas savaitgalio veiklas. 

 

Kitą rytą, kiek užmiegotomis akimis po ilgo ir triukšmingo vakaro, pažaidėme kelis žaidimus lauke, po kurių sekė rimta, tačiau žaisminga dalis - TJA kvizas. Trys grupelės bandė "gauti kuo daugiau", atsakinėjo į įvairius klausimus apie jaunimo apdovanojimus, pirko vis naujas užduotis iš kiek pamišusio pardavėjo, bendravo su jo žmona Morta (kaip vėliau paaiškėjo, tai tebuvo paprasčiausia gėlė), žaidė žinių loterijoje, bendravo su kiek keistu treninguotu vaikinu, praktikavo anglų kalbą su paklydusiu jūreiviu, žiūrėjo filmukus, bandė spręsti konfliktus...

 

Po pietų vyko nenumatyta programos dalis "gruzo kambaryje", kurią turbūt visi (tiek dalyviai, tiek vadovai) dar darbar atsimena... Vėliau, pasiskirstę į tris grupes, bandėme atrasti Įgūdžių, Aktyvios veikos, Nuotykingos kelionės ir Paslaugų naudą, galimybes. Po ilgo ir kiek chaotiško pasiruošimo, buvo pati laukiamiausia programos dalis - naktinis žygis, atnešęs daug nuotykių ir emocijų. Vienai grupei klaidžiojant miške, o kitai sėdint autobusų stotelėje ėjo minutės ir net valandos...

 

Išsimiegoję ir pavalgę vėlyvus pusryčius - pietus, įsivertinome nuotykingiausią seminaro dalį. Bandėme atvirai vieni kitiems pasakyti tai, ką manome apie vieni kitų poelgius ir žodžius. Įsivertinę seminarą ir šiek tiek pailsėję jaunimo namų kiemelyje, patraukėme namo.

 

Ir štai, 20 val. atsisveikinome Patrioje, su tikėjimu, kad užteks ryžto ir kantrybės siekti seminaro metu išsikeltų tikslų. Ačiū tiems, kurie aktyviai ir nuoširdžiai dalyvavo seminare! Labiausiai dėkui tiems, kurie ne tik vaidino suaugusius, bet ir sugebėjo tokiais būti - prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir sakyti ne tai, ką nori girdėti vadovai, o tai ką mano jie patys. Norint mokytis iš klaidų pirmiausia reikia jas pripažinti SAU. 

 

Nuoširdžiai,

Žilvinas 

 

 

kul3.jpg (regular, 500x373)

 

kul1.jpg (regular, 500x374)

 

kul4.jpg (regular, 500x387)

 

  kul5.jpg (regular, 350x500)

 

kul2.jpg (regular, 346x500) 

kul7.jpg (regular, 500x377)

 

kul8.jpg (regular, 500x374)

 

kul9.jpg (regular, 500x374)

 

kul10.jpg (regular, 500x432)