LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Rudeninė darbo stovykla Kuršėnuose

Artėjant ilgajam savaitgaliui „Kitaip“ centras ir „Akademijos“ užsiėmimuose dalyvavę jaunuoliai susikrovė lagaminus ir išvyko į Kuršėnus. Čia vyko lgai planuota ir laukta šešių dienų darbo stovykla. Ši stovykla - ypatinga tuo, kad dar prieš ją vyko intensyvus pasiruošimas – du mėnesius kassavaitiniuose užsiėmimuose jaunuoliai kėlėsi asmeninius tikslus, mokėsi jų siekti, palaikė vieni kitus, lipdėsi kaip komanda ir mokėsi vienas iš kito sėkmių ir nesėkmių. Dar prieš stovyklą jaunuoliai išsikėlė du tikslus – bendrai pasidaryti dvi šventines vakarienes ir pagaminti filmuką, kuris primintų apie stovyklą. Kaip tai sekėsi įvykdyti galite matyti nuotraukose.


Pati stovykla vyko Kuršėnų etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, kur mokėmės ir dabar pritaikomų amatų – pynimo, lipdymo iš molio ir vėlimo iš vilnos. Pasirodė, kad tai ne tik būdas pasidaryti sau mielą daiktą, bet ir puikus būdas atsipalaiduoti, galbūt kartais ir pabūti su savo mintimis. Rankų darbas savaime vedė prie pokalbių apie tai, kodėl perkame daiktus, kaip renkamės juos ir ar tikrai visada perkame tai, kas mums yra reikalinga. Kalbantis paaiškėjo, kad dažnai daiktus renkamės vien dėl to, kad kyla noras pirkti, o ne todėl, kad jie mums būtini. Taip pat tai buvo galimybė susitikti su paprastais ir šiltais žmonėmis – liaudies meistrais, kurie savo pavyzdžiu ir šiek tiek kitokiu požiūriu į gyvenimą paliko įspūdį ir prisidėjo prie stereotipų laužymo ir pagelbėjo jaunuoliam į „kaimą" pažvelgti iš šiek tiek kitos perspektyvos. Kadangi stovykla vyko Visų Šventųjų ir Vėlinių metu vieną vakarą skyrėme susikaupimui ir nuėjimui į kapines. Ten prisiminėme savo artimuosius, uždegėme žvakeles, pabuvome tyloje.


Stovyklos metu džiugino momentai, kai jaunuoliai ėmėsi atsakomybių už savo buitį ir laisvalaikį. Patys planavosi vakaro veiklas, gaminosi maistą, skirstėsi darbais, padėdavo vieni kitiems, sprendė natūraliai grupėje iškylančias problemas. Paskutinio aptarimo metu iš jaunuolių išgirdome tai, kad jie ne tik linksmai praleido laiką, pasimokė amatų, tačiau, ir tai, kad tai buvo galimybė būti kitokiu, nei būna sau įprastoje aplinkoje, kuri nėra priimanti ir saugi, pasimokyti sutarti su įvairaus amžiaus žmonėmis, pasijusti priimtam ir laisviau pabendrauti vieni su kitais.


Tikimės, kad šios stovyklos metu jaunuolių patirtas susitikimas su kitokia, natūralia, griežtomis taisyklėmis neapribota, už tave atsakingais ir už tave darbus padarančiais žmonėmis, neapkrauta aplinka, kurioje lieka vietos prisiimti asmeninę atsakomybę už save ir kitą, pasijusti saugiam ir priimtam. Viliamės, kad tai paliks prisiminimą apie kitokio, paprasto, nevartotojiško, atsakingo ir savarankiško gyvenimo galimybę.

 

stovykloslinksmybes14.jpg (regular, 500x333)

 

stovykloslinksmybes16.jpg (regular, 333x500)

 

stovykloslinksmybes25.jpg (regular, 333x500)

 

stovykloslinksmybes30.jpg (regular, 333x500)

 

stovykloslinksmybes98.jpg (regular, 500x333)

 

stovykloslinksmybes129.jpg (regular, 500x333)

„Kitaip“ centro komanda.