LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

"Requiem for a dream" - pakalbėkim

Draugas sakė, jog vakar „pūtė žolę“, „pagavo kablį“ ir kurį laiką dabar jį „velka“. Siūlo pasidalinti doze: „Ei, tu ką nenori būti kietas ir laisvas! Čia gi „žolė“, priprasti neįmanoma“, – vaikinas pusiau rišliai dėsto žodžius.

Sukaupi visą drąsą ir jam pasakai – gyvenimo nenoriu paversti pragaru! Po pusmečio išgirsti – jis vaikšto pas psichologus, po metų – gydosi reabilitacijos centre. Susitikus pasakoja apie baimės jausmą ir klausia, kodėl einant gatve visi iš jo juokiasi ir bado pirštais. 

Juokiasi? Pagalvoji, kokia čia nesąmonė, ir supranti – žmogus turi problemų. Draugo šypseną pakeičia ašaros ir žodžiai, kaip jam dabar sunku - reikia gauti dozę. Situacija – viena iš tūkstančio. Diagnozė – narkomanija. 


Paskutinio lapkričio ketvirtadienio vakarą atvirame jaunimo centre „Vartai“ lankėsi Narkomanų anonimų draugijos (NA) nariai, kurie su jaunuoliais pasidalino savo gyvenimo bei sveikimo istorijomis. Narkomanų anonimų draugija – tai nepelno siekianti organizacija, kuri 1940 metais išaugo iš anoniminių alkoholikų (AA) programos ir dabar apima ne tik Ameriką, Europą, Australiją, Naująją Zelandiją, bet ir Indiją, Afriką, Rytų Azijos regioną.


Susitikimo metu jaunimo centro lankytojai ir svečiai galėjo ne tik išgirsti apie įvairių narkotikų bei kitų psichotropinių medžiagų daromą žalą bei įtaką žmonių gyvenimams bei santykiams su aplinkiniais, bet ir drąsiai klausti bei dalintis savo mintimis apie narkotikus. O AJC "Vartai" komanda viliasi, jog šis susitikimas padėjo jaunuoliams atsakyti į jiems dažnai kylančius klausimus apie "nekaltąją žolę", priklausomybės padarinius, blaivaus gyvenimo kokybę ir pan. 

 

requiemforadream.jpg (regular, 403x360)