LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Po Lietuvą keliauja pozityvus savanorystės užtaisas

Lietuvoje toliau sėkmingai tęsiama informavimo platforma ,,Network of Role Models“. Žinią apie gerąsias savanorystės patirtis skleidžiantys savanoriai šiais metais aplankė dar daugiau šalies miestų ir miestelių, dalyvavo įvairiuose viešuosiuose renginiuose, prezentacijose, atvirose diskusijose.

 

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) programos ,,Europos solidarumo korpusas“ administruojama platforma suteikia galimybę iš savanorystės Europoje ar šalyse partnerėse grįžusiems savanoriams pasidalinti patirtimi su bendraamžiais ir vietinės bendruomenės nariais. Nuo praėjusių metų ši platforma smarkiai išaugo – koordinuojančios organizacijos ,,A. C. Patria“ duomenimis, nuo 2018 m. sausio iki rugsėjo įvyko 43 renginiai 21-ame mieste. Tai yra 15 daugiau nei pernai tokiu pačiu laikotarpiu. Buvo aplankyta ir daugiau miestų bei miestelių – net septyniomis vietovėmis daugiau nei pernai. Savanoriai dalinosi savo pasakojimais mokyklose, universitetuose, parkuose, atviruose jaunimo centruose, nevyriausybinėse organizacijose, vaikų stovyklose, bibliotekose,  jaunimo festivaliuose ir pan. Šių metų rugsėjį netgi buvo sudalyvauta ,,LNK“ televizijos laidoje ,,Rytas su LNK“, kurios metu savanorė Monika Ditkevičiūtė pasidalino savo trumpalaikės savanorystės patirtimi gelbstint vėžlius Turkijoje – projekte ,,All 4 Environment”, o ,,A. C. Patria“ savanorių koordinatorė Indrė Samytė pristatė ,,Europos solidarumo korpusą”.

 

Minėtu laikotarpiu galimybe dalintis savo patirtimi susidomėjo 18 buvusių savanorių, tačiau aktyviai veiklai iš jų ryžosi 8. Savo patirtimi programos rėmuose dalinosi pagal Europos savanorių tarnybos programą išvykę ir grįžę savanoriai, savanoriavę Bulgarijoje, Kroatijoje, Turkijoje, Ispanijoje, Nepale. Jų veiklos apėmė gamtos apsaugą, darbą su jaunimu, neįgaliaisiais, bendruomenės sveikatinimą. Taip pat jau antrą sezoną patirtimi dalinosi Lina Survilaitė, 10 mėnesių savanoriavusi Ispanijoje, Justina Skrupskytė, metus laiko praleidusi Bulgarijoje, vietinėje kaimo bendruomenėje, ir Indrė Samytė, metus tarnybą atlikusi Italijoje, neįgaliųjų centruose. Įvykusiuose viešinimo renginiuose raštiškai užfiksuoti 200 klausytojų, tačiau atkreipiant dėmesį į masinius renginius, pavyzdžiui, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos vasaros susibūrimus ar srautinius pristatymus universitetų karjeros dienose, kuriuose sąrašų nebuvo, skaičius ženkliai išauga.

 

Galima daryti išvadą, kad iniciativa ,,Network of role models” įgauna pagreitį ne tik įsitraukiančių savanorių skaičiumi, bet ir miestų bei informaciją gaunančių žmonių augimu. Nors šiais metais dar nebuvo išleista platformos atributikos ar spausdintinės informacijos, žvelgiant į skaičius, panašu, kad veiklų kokybei tai įtakos neturėjo. Pokyčiai, lyginant su 2017 metais, vyko ir koordinavimo srityje. Pastebėjus, kad vienu metu surinkti visų savanorių nepavyks, imta ieškoti individualaus laiko ir galimybių. Ši strategija pasiteisino ir net patys droviausi savanoriai pasiryžo pristatyti savo patirtį mokykloje ar jaunimo centre.