LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Pirmadienis "Vartuose"

Kiek kitaip nei įprastai, šią savaitę jaunimo centras „Vartai“ dirbo ir pirmadienį. Išimtis buvo padaryta dėl svečių, atvykusių iš Jungtinės Karalystės ir Lenkijos. Šie svečiai – projekto „Localise“ dalyviai, kurie ypatingai domisi įvairia netradicine kultūra, socialinėmis temomis ir bedruomenės įtraukime į meno veiklas.

 

Į jaunimo centrą sugužėjus svečiams, kurių jauniausia buvo 18-metė socialinio darbo studentė iš Varšuvos, vyriausia – žilaplaukė aktorė iš Londono, vos ne vos sutilpome didžiojoje jaunimo centro patalpoje. Martynai papasakojus apie tai, kokie seniau buvo „Vartai“, o Žilvinui nušvietus šių dienų realijas, pasipildė klausimų lavina ir užvirė audringos diskusijos. Tačiau dėl sprendimo sutarė visi – tiek nemažą patirtį darbo jaunimo centruose turintys britai, tiek pirmą kartą apie tai išgirdę renginio dalyviai iš Lietuvos - tokių atvirų jaunimo centrų kaip „Vartai“ jaunimui tikrai reikia, tačiau norisi daugiau apibrėžtumo ir saugumo, kurį sukurtų įstatyminė bazė, jaunimo darbuotojų funkcijų ir kompetencijų apibrėžimas, aiškūs atvirų jaunimo centrų darbo standartai, nuolatinis ir stabilus finansavimas.

 

Po diskusijų svečiai nusprendė kiek atsipūsti ir apžiūrėjo jaunimo centro patalpas, bendravo su centro lankytojais. Jie buvo nustebę, kad „Vartų“ jaunimas taip gerai kalba angliškai, yra tokie drąsūs ir atviri.

 

Galiausiai, po trumpos paskaitos apie tekstilę ir jos panaudojimo galimybes, bendromis jėgomis ėmėmės tradicinių valgių gamybos. Britai gamino „strong-pancakes“, lenktai – kepė nuostabius saldžius blynus, o lietuviai pavaišino šaltibarščiais. Valgio gamyba kiek užtruko, todėl po trumpo tradicinių patiekalų pristatymo susidarė gan nemaža eilutė prie maisto. Atrodo, kad populiariausi buvo lenkų blynai, kažkas net sakė, kad tai skaniausi blynai, kokius yra kažkada valgęs...

 

Įspūdžius iš susitikimo aprašė Žilvinas