LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Pavasarinis Vietinių savanorių seminaras

Vieną gražų pavasario savaitgalį Savanorių centras pakvietė Vietinės savanorystės programos dalyvius skirti  geras dvi dienas panelei Savanorystei ir ne tik su Ja susipažinti, bet ir „priimti Ją į draugus“. Iššūkį (tiesa, nelengvą) priėmė būsimieji ir jau esami (tik apšilę „draugystėje su Savanoryste“) drąsūs devyni dalyviai. Būrys buvo nusiteikęs ne tik pažinti Savanorystę, bet ir suprasti, atrasti save, išsikelti tikslą žengiant savanorystės keliu. Kompaniją palaikė dvi Patrijos Savanorių centro kuopos atstovės: Milda ir Almanė ir, žinoma, talismanė kalaitė Blusa, kuri aktyviai dalyvavo visose veiklose (net kovojo su jaunimo namų, kuriuose apsistojome, sargybiniu – didžiuliu juodu kaip anglis katinu!).

 

Panelė Savanorystė pakvietė seminaro dalyvius susipažinti su neformalaus ugdymo principais, buvo analizuojama kas yra savanoris, kokios yra savanorystės sritys, mąstoma ir diskutuojama kodėl savanorystė apskritai egzistuoja, kam ji yra svarbi ir kuo. Metodas „Oxford & Cambrige“ ne tik išjudino savanorius komandose ieškoti gerai (labai gerai!) paslėptų žodžių ir „irkluoti“ visai komandai radus lapelį su reikiamu žodžiu, bet ir galiausiai radus visus žodžius ir sudėliojus sakinius apie savanorystę (kokios yra savanorio teisės, pareigos, savanorystės iššūkiai) diskutuoti keičiantis komandos nariais. Savanoriai taip pat išbandė įvairius komandos formavimo žaidimus, kaip „Parašiutas“, „Šokolado upė“. Seminaro dalyviai turėjo galimybę ir pabūti su savimi – pagalvoti kodėl renkasi savanorystę, ko atsisako savanoriaudami, kokie nerimai iškyla, kokių turi lūkesčių panelei Savanorystei. Taip pat savanoriai rašė laišką sau, kurį, žadama, gaus po kurio laiko, kai visai nesitikės. Daugiausiai atsipalaidavimo ir galimybės vieni kitus geriau pažinti suteikė Filosofinis vakaro pasivaikščiojimas su įdomiausiais ir netikėčiausiais klausimais. Rimčiausias ir atsakingiausias darbas savanorių laukė paskutiniąją seminaro dieną – išsikelti realius, pozityvius, unikalius, ekologiškus tikslus Savanorystei ir pamąstyti kaip jų sieks ir kada pastebės, jog tikslai pasiekti.

 

Savanoriai taip pat tobulinosi maisto gaminime – buvo ir pusryčių, ir pietų, ir vakarienės komandos, kurios visus stebindavo kulinariniais įgūdžiais ir lepino skaniais ir sveikais patiekalais.

 

Seminarą panelė Savanorystė įvertino kaip pasisekusį ir nuotaikingą. Savanoriai išvyko galbūt šiek tiek maloniai pavargę, bet su plačiomis šypsenomis! Džiaugiasi ir Savanorių centras.

 

Įspūdžiai iš seminaro:

img_0120.jpg (regular, 500x375)

Rytinis kelias į mišką.

img_0126.jpg (regular, 500x375)

Blusa - visada šalia!

img_0147.jpg (regular, 500x375)

Diskusijų grupelės rezultatų pristatymas.

img_0163.jpg (regular, 500x375)

Parašiutas.