LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Paskaita apie konfliktus ir jų valdymą AJC "Vartai"

2012 spalio 25 d. atvirame jaunimo centre “Vartai” klinikinė socialinė darbuotoja, individualios psichologijos konsultantė, asmeninio augimo grupių, priklausomų žmonių ir jų šeimos narių - palaikomojo sveikimo grupių vadovė bei dailės terapijos taikymo specialialistė Janina Manžurinienė. Psichologė vedė interaktyvią paskaitą apie konflitus, jų valdymą bei etapus, priežastis dėl ko dažniausiai konfliktai kyla jauniems žmonėms bei galimus jų sprendimo būdus.

 

Psichologė aiškiai įvardijo tai, jog nereta konfliktų su aplinka priežastimi yra jaunų žmonių vidinė sumaištis bei jų psichinės higienos nebuvimas, kuriai jauni žmonės neretai skiria per mažai dėmesio. Taip pat buvo akcentuojama, kad žmonės, norėdami išspręsti vidinius konfliktus, pirmiausia turi pažinti save, pastebėti savo jausmus bei emocijas, jas atpažinti bei įvardyti.

 

Vėliau jaunuoliai atliko praktinę užduotį, kurios metu turėjo pagalvoti apie save, stipriąsias savo puses bei tai, ko jie siekia gyvenime, apie ką svajoja ir pan. Jaunuoliai taip pat buvo raginami išsakyti savo lūkesčius bei jiems kylančius klausimus.

 

Aktyviai įsitraukusiems jaunuoliams seminaro metu kilo klausimų ne tik apie konfliktus bei tai, kaip juos spręsti ar jų išvengti, bet ir apie visuomenėje vyraujančius standartus, kurių laužymas kelia įtampą tarp visuomenės bei jauno, standartus laužančio žmogaus. Su AJC “Vartai” lankytojais psichologė pasidalijo tuo, kodėl žmonės nedrįsta rodyti tikrųjų savo emocijų ir jausmų bei visa tai slepia po tam tikromis kaukėmis. 

 

konflikt.jpg (regular, 500x357)