LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Pasisemti savanorių koordinavimo patirties – į Kauną

,,Erasmus+“ projektas ,,The Good, the Youth & the Volunteer” tęsiasi. Nevyriausybinės organizacijos ,,A. C. Patria“ Savanorių centras lapkričio mėnesį sulaukė partnerių iš Prancūzijos, Italijos, Kipro ir Ispanijos vizito.Viešnagės metu buvo dalintasi gerosiomis patirtimis tarptautinės savanorystės kontekste ir kurta bendro projekto idėja.

 

2018 m. kovo mėnesį prasidėjusiame projekte dalyvauja 7 organizacijos iš visos Europos: Lietuva, Prancūzija, Kipras, Ispanija, Italija, Rumunija, Lenkija. Dalyvės dirba siekdamos pasidalinti sėkminga savo veiklos praktika ir naudojamais metodais. Tikimasi, kad atsižvelgus į visų šalių patirtį, pavyks sukurti kokybišką tarptautinį trumpalaikės savanorystės projektą mažiau galimybių turintiems jaunuoliams. Europos solidarumo korpusui keičiant Europos savanorių tarnybą siekiama, kad šis virsmas nepaliktų jaunų žmonių, turinčių mažiau ekonominių ar socialinių galimybių, užribyje ir suteiktų jiems dar daugiau progų išbandyti savanorystę užsienyje.

 

jobshadowing.jpg (regular, 500x375)

 

 

Pirmajame, Kipre vykusiame, partnerių susitikime buvo išgryninta bendra projekto idėja ir siekiamybės. Vėliau dalyvių laukė ,,darbo šešėliavimo“ veikla (angl. job shadowing).  Tai – proga iš vidaus susipažinti su savanorius priimančių organizacijų iš kitų šalių veikla.Stebint organizacijos-šeimininkės darbą iš arti geroji patirtis perimama aktyvaus įsitraukimo metu. Pirmiausia patirties buvo semtąsi Rumunijoje, Baja Marės mieste veikiančioje organizacijoje ,,Team for Youth Association“. Antroji stotelė – Kaune įsikūrusios VšĮ ,,A. C. Patria“ Savanorių centras. Penkių dienų viešnagės metu profesionalai iš keturių užsienio šalių susipažino su organizacija ir atskirais jos centrais, įgijo patirties stebėdami dvi dešimtis savanorių koordinuojančio Savanorių centro veiklą ir pasitelkiamus metodus, padedančius užtikrinti kokybę.

 

20181106_151615.jpg (regular, 500x375)

 

Pirmąją vizito dieną vyko organizacijų susipažinimas, skirtingų jų veiklų pristatymas. Išsaiškinta, kad projekto dalyvių kasdienėse praktikose dirbama su plačiu mažiau galimybių turinčių jaunuolių spektru. Pavyzdžiui, ,,A. C. Patria“ Savanorių centras į savanorystės vietas užsienyje siunčia ekonominių, socialinių, edukacinių, geografinių ir kitų sunkumų turinčius jaunus žmones. Apsilankyta ir Kulautuvoje vykusiuose dviejų dienų tarptautinių savanorių mokymuose, kuriuos vedė Savanorių centro koordinatorės Birutė Daugėlienė ir Betina Gaertner. Savaitės gale buvo praleista diena Skuode – šiame mieste savanoriauja 4 Savanorių centro koordinuojami tarptautiniai savanoriai. ,,A. C.Patria“ tarptautinės savanorystės siuntimo koordinatorė Indrė Samytė organizacijoms partnerėms atskleidė struktūrą, kaip savanoriai koordinuojami nuotoliniu būdu. Paskutinę dieną buvo parengtos rekomendacijos ateičiai, o tada visi dalyviai įsivertino – kokios naudos davė vizitas, ką naujo bus galima pritaikyti savo organizacijos veiklose. Visos viešnagės metu vyko interaktyvios diskusijos, svarstymai, kuriuos pristatytus metodus galima pritaikyti kasdienėse praktikose, ką naujo galima pasiūlyti partnerėms.

 

job.jpg (regular, 375x500)

 

Vasarį šalių dalyvių laukia ,,darbo šešėliavimo“ išvyka į Ispanijoje, Terasos mieste veikiančią asociaciją ,,La Vibria Intercultural“. Projektą birželio mėnesį vainikuos seminaras Marselyje, Prancūzijoje, kurio metu bus finalizuota ir platesniu kontekstu pristatyta bendro projekto idėja. Svarbu ir tai, kad ,,A. C. Patria“ atstovai dalyvauti ,,The Good, the Youth & the Volunteer“ prancūzų organizacijos ,,Hors Pistes“ buvo pakviesti kaip ekspertai – turintys patirties ir galintys ja dalintis.