LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Pas paramedikus

Pas paramedikus

 


Kaip ir kiekvieną mėnesį, mes renkamės tam tikras profesijas, su kuriomis norime susipažinti iš arčiau. Šį kart birželio 11 dieną turėjome galimybę susipažinti su PARAMEDIKU . Tai gi, kas gi tai yra?

 

Paramedikas – tai asmuo dirbantis „Greitojoje medicinos pagalboje“ Paramedikas įvertina paciento būklę, teikia visiems pacientams pirmąją medicinos pagalbą naudodamasis greitosios medicinos pagalbos transporto priemonės įranga, prižiūri vežamus pacientus, sugirdo paskirtus vaistus, gaivina, naudoja kvėpavimo takų praeinamumo ir kvėpavimo palaikymo priemones. Paramedikas naudoja neštuvus ir įtvarus, įkelia pacientus į transporto priemones ir iškelia iš jų, prižiūri ir stebi pacientus pagal savo kompetenciją. Paramedikas gali dirbti greitosios medicinos pagalbos stotyse ir skyriuose, ligoninių pacientų priėmimo skyriuose, vidaus reikalų ar krašto apsaugos sistemose, skęstančiųjų gelbėjimo stotyse, laivuose, sporto klubuose ir kt.

 

VŠĮ Kauno miesto greitosios medicinos pagalba su mumis jau 90 metų, įkurta 1919m. Šiuo metu Kauno miesto GMPS dirba 59 gydytojai, 106 slaugytojai, 26 paramedikai, 25 paramedikai-vairuotojai, 48 vairuotojai, 9 pagalbinio med. personalo darbuotojai ir kitas personalas. Mieste nuolat budi 19-20 greitosios med. pagalbos ekipažų.

Kad būti sėkmingu paramediku reikalingos ir tam tikros savybės, kaip gebėjimas bendrauti ir suprasti kitus žmones, paslaugumas, organizaciniai gebėjimai. Sunkiems ligoniams globoti reikia išskirtinio darbingumo bei mokėjimo valdyti emocijas. Šio darbo nepatariama imtis nestabilios psichikos, silpnos sveikatos žmonėms. Negali dirbti asmenys, sergantys tuberkulioze ir kitomis užkrečiamosiomis ligomis.

 

Baigęs paramediko mokymo programą tam tikroje profesinėje mokykloje (programa trunka 2 metus) asmuo gali dirbti paramediku, o patobulinęs savo kvalifikaciją specialiuose kursuose ar aukštojoje mokykloje ir įgijęs patirties – asmens sveikatos priežiūros specialistu.

 

Kiekvienas beskambinantysis asmuo į greitosios medicinos pagalbos stotį privalo tiksliai ir aiškiai atsakyti į dispečerio klausimus, tam kad užregistruoti kvietimą:

 

  • Į skambutį atsiliepiama - „Kauno miesto greitoji, koks yra įvykio vietos adresas?“ (kartojama du kartus)
  • „Koks yra telefono, iš kurio skambinate numeris?“ (kartojama du kartus)
  • „Gerai, pasakykite, kas būtent atsitiko?“

- jei nėra aišku: „Ar dabar esate su pacientu?“
- jei nėra aišku: „Kiek (dar) žmonių sužeista (serga)?“
- užspringimo atveju: „ar jis/ji kvėpuoja, ar nors kiek kosėja?'

  • „Kiek jam/jai metų?“
  • „Ar jis/ji sąmoningas/a (reaguojantis/i)?“
  • „Ar jis/ji kvėpuoja?“

Visą ši registravimo procesą stebėjome savo akimis, ir kuo puikiausiai supratome kaip yra svarbu tiksliai ir aiškiai atsakyti, tam kad būtų suprantama, ir užrašomi duomenys būtų teisingi. Susitikimo metu sužinojome visą šią informaciją apie paramedikus, lankėmės tam tikrose GMPS patalpose. Ir su didžiausiais įspūdžiais palikome greitosios medicinos pagalbos stotį.

 

 

img_0125.jpg (regular, 500x375)

 

img_0108.jpg (regular, 500x375)

 

img_0109.jpg (regular, 500x375)

 

img_0110.jpg (regular, 500x375)

 

img_0111.jpg (regular, 500x375)

 

img_0115.jpg (regular, 375x500)

 

img_0124.jpg (regular, 500x375)

 

img_0105.jpg (regular, 500x375)

 

 

Jaunoji žurnalistė Laurita