LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Pameistrio batuose

Pameistrio batai


Anglai turi posakį „Before you criticize a man, walk a mile in someone‘s shoes“, sakantį, kad prieš kritikuojant žmogų, pirma nueik mylią su jo batais. Aišku, perkeltine prasme. Tačiau, norint suprasti kito žmogaus poelgius, turi pirma įsivaizduoti save jo vietoje ir tik tada teisti. Tik tikriausiai po šio bandymo jau nebesinorės. Šis „mąstymo metodas“ padeda ne tik geriau suvokti kito asmens situaciją, priežastis, lėmusias jo poelgius, bet ir pačiam geriau suvokti save ir savo jausmus. Jei šis posakis mums naudingas bendravimo, psichologiniu atžvilgiu, kodėl negalėtume perkelti šio metodo ir į buitiškesnį lygmenį? Pavyzdžiui, renkantis profesiją?

roberta.png (regular, 500x281)

Jaunuoliai dabar suka galvas, nerimsta ir ieško atsakymo į net sapnuose pasirodantį klausimą „Ką man daryti, baigus mokyklą?‘‘ O variantų iš ties nemažai nuo universitetų iki profesinių mokyklų, nuo filosofijos iki apželdinimo. O patarimus tau žarsto vos ne kas antras žmogus. „Nestudijuok vadybos, pilna tų vadybininkų“, - porija tau teta, arba „Mokykis programavimo – nes tai bus perspektyviausia specialybė 2058 metais “ – matai interneto portaluose, „Paklausk savęs, ko tu nori“ –pataria tau psichologė mokykloje. Gal ir neblogas patarimas, bet kaip sužinoti, kas tau patinka, jei tu net nesi bandęs?  Su ta mintimi, kad yra labai svarbu padėti jaunuoliui pasirinkti, AC Patria savarankiškumo centras „Kitaip“ dirbantis su jaunuoliais, gyvenančiais globos namuose, su globėjais ar šeimynose, organizuoja paslaugą „Pameistrystė“. Pameistrystės metu jaunuolis išsirenka vietą, kurioje norėtų įgauti praktikos, susitaria su meistru ir... jau praktikuosi ten.  Roberta, viena iš jaunuolių, išbandė net dvi! Ir ji mielai sutiko pasidalinti savo įspūdžiais.

Kaip nusprendei, kokią pameistrystės srity nori išbandyti?

- Galvojau tarp geodezijos ir manikiūrystės. Tai pirma pasirinkau manikiūrystės. Ir ten ėjau. Tai gauni 160 valandų praktikos, diplomą ir dar stipendiją.

Ko išmokai pas  manikiūrystę?

- Išmokau tvarkyti nagus, kaip reikia kruopščiai viską atlikti, nes paskui gali blogai laikyti gelis. Mokiausi priauginimo „tipsais“ ir paprastą lakavimą bei truputi dailės. Tuo pačiu ir atkaklumo, nes ne viskas greitai gaunasi, reik neskubant viską atlikti, nes skubant gali blogai atlikti savo darbą. 

- Ar įgytus įgūdžius pas manikiūrystę tu naudoji iki šiol?

- Taip naudoju, anksčiau padarydavau ir kitiems manikiūrą, dabar daugiausia tik sau. Bet nusipirkus daugiau nagų lakų, tai yra geras būdas papildomai užsidirbti.

robertosnagai.png (thumb, 160x160)

- O kaip nusprendei rinktis geodeziją kaip antrą pameistrystę?

- Aš planavau mokytis po mokyklos geodeziją, tai todėl norėjau praktiškai pabandyti. Ir vis dar noriu baigus mokyklą, studijuoti geodeziją, stoti į kolegiją, nes ten daugiau praktikos.

- Kokių dalykų išmokai būdama geodezininko pameistre?

- Geodezijos pameistrystės aš nebaigiau, tai iš praktinių dalykų nelabai galiu ką įvardinti, tačiau išmokau kitokių dalykų. Tai už save pastovėti, geriau yra netylėti kai kažkas tau nepatinka, o sakyti kaip kas yra. 

- Kaip galėtum įvardinti, ką tau davė pameistrystė? Tiek pirmoji, tiek antroji.

- Na praktikos... Braižybos programos naudojimo. Su manikiūru, tai koks yra procedūrų eiliškumas, darbo su medžiagomis. Sužinai daug naujovių. Ir dar bendravimo. Nors esu bendraujanti, bet ten vis tiek išmoksti to bendravimo su darbdaviu, kolegomis.

- Ar buvo naudinga ši patirtis?

- Tikrai buvo naudinga, gal antra pameistrystė buvo mažiau sėkminga, bet manau, kad ir tai yra gera pamoka. Nes aš einu į gyvenimą ir ten būna visokių niuansų, todėl svarbu kokių būna situacijų įvairiose darbo vietose. Išmokau, kad nereikia tylėti, o nebijoti klausti.

- Ar patartum kitiems jaunuoliams išbandyti Pameistrystę?

- Taip, patarčiau jiems eiti ir išbandyti. Nes jiems pliusas, kad gali išbandyti specialybę, patinka ar ne, be to, gali vėliau pasirašyti į CV, kad išėjo tokius mokymus. Tu gauni tos patirties, ir pamatai ar tikrai to nori. Gal tau išvis nepatiks ir nešvaistyti laiko stojant, o po to atsisakant. Jei yra galimybė, tai kodėl gi ne?

Taip Roberta atsiliepė apie savo pameistrystės patirtį. Tad, jaunuoli, jei dar nežinai, ką nori veikti gyvenime, būti virėju ar mechaniku, gali šokti į meistro batus ir eiti ne mylią, bet 160 valandų, kad tau padėtų suprasti, ar batai nespaudžia ir tau bus smagu jais apsiavus žygiuoti gyvenimo keliu!!!

 

Pameistrystės finansuojamos:

logosucosnova.png (regular, 500x104)