LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Pagalba jaunuoliams - ranka pasiekiama

2015m. spalio mėnesį startavo Lietuvos darbo biržos ir Jaunimo reikalų departamento prie Soialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektas „Atrask save“, skirtas 15-29m. amžiaus nesimokančiam, nedirbančiam ir darbo biržoje neregistruotam jaunimui. Šiuo projektu siekiama pasiekti nemotyvuotą jaunimą, lydėti jį ir kartu bandyti padėti jam sugrįžti į mokymosi sistemą ar darbo rinką. Kaune šį projektą vykdo VšĮ Actio Catholia Patria organizacija, dirbanti su jaunimu. Artėjant Naujiesiems metams, viena iš jaunuolių sėkmės istorijų dalinasi JGI projekto „Atrask save“ vietos koordinatorė, socialinė darbuotoja Gintarė Urbonienė.

„Mes džiaugiamės kiekvienu jaunuoliu, kuris kreipiasi į mus, kadangi turime galimybę prisiliesti prie jo gyvenimo ir eiti kartu jo pasirinktu keliu. Štai prieš kurį laiką į mūsų organizaciją kreipėsi 18m. jaunuolis, kuris išėjo iš vaikų globos namų ir pradėjo gyventi savarankiškai. Tačiau vaikinas susidūrė su problemomis mokykloje – jam buvo sunku lankyti mokyklą ir jis nesuprato, kodėl reikia ją lankyti. Nors jis nebuvo išbrauktas iš mokymo įstaigos, tačiau jo įsivaizdavimas apie mokyklos lankymą buvo susietas su nuėjimu į mokyklos pastatą, buvimu koridoriuose ar bibliotekoje. Pakeitus mokyklą vėl atsirado problema su pamokų lankymu, porą mėnesių jaunuolis bėgdavo iš pamokų arba visai į jas neidavo. Tačiau bendraujant su jaunuoliu, palaikant nuolatinį kontaktą, lydint jį pasirinkimų kelyje, diskutuojant apie realybę ir pasirinkimų pasekmes, situacija pradėjo keistis. Po tam tikro laiko, praleisto su jaunuoliu, buvo surasta, kas motyvuotų jaunuolį priimti kitokius sprendimus. Tai buvo konkretus pirkinys, kurio jis norėjo. Vėliau buvo aiškiai įvardintos jaunuolio galimybės ir pirmasis žingsnis – buvo sutarta, kiek pamokų jis gali praleisti. Šis susitarimas sudarytas mėnesiui ir po mėnesio buvo peržvelgtas. Jaunuolis įsigijo norimą pirkinį, todėl tai buvo žingsnis link didesnės motyvacijos. Toliau buvo daromi kiti susitarimai, mažintas praleidžiamų pamokų skaičius, ieškoma jo stipriųjų pusių. Buvo matomas akivaizdus pokytis jaunuolio elgesyje, jo pasirinkimuose, supratime apie mokyklą ir jai reikalingus dalykus. Nors tai atrodytų paprasti dalykai, tačiau įsivaizduokite jaunuolį, kuris tik sulaukęs pilnametystės pradeda suprasti pasirinkimų svarbą ir jų pasekmes. Ši istorija mums, jaunimo darbuotojams, yra tikra sėkmės istorija, kuri jaunuoliui suteikė didesnį pasitikėjimą ir savarankiškumą. Nors mažais žingsneliais, tačiau pokytis vyksta ir, manau, kad vyks toliau. Jaunuolis nepraleidinėja pamokų, pats perkasi reikiamus dalykus.“

Nori ir Tu būti sėkmės istorijos pavyzdys? O gal žinai aplink save esančių, kuriems būtų naudingas startavęs projektas?  Susisiek su Kauno miesto projekto koordinatorėmis ir plačiau papasakosime apie galimybes dalyvauti projekte bei apie jo naudą.

 

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. VšĮ Actio Catholica Patria yra partnerė įgyvendinant projektą „Atrask save“.

 

Daugiau informacijos: www.patria.lt, www.jrd.lt.

Kauno miesto JGI koordinatorių kontaktiniai duomenys:

El.paštas: jgi.patria@gmail.com, tel.nr.: +37063143310, +37063346057

 

jgi1.png (mini, 70x58) jgi2.jpg (mini, 106x58) jgi5.jpg (mini, 92x58) jgi6.png (mini, 67x58) jgi3.png (mini, 80x58) jgi4.jpg (mini, 61x58)