LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Ne imti, bet duoti

Savanorystės idėjos moderniame pasaulyje įgauna vis didesnį pagreitį. Internete nuolatos galima pastebėti kvietimus skatinančius dalyvauti vienų ar kitų organizacijų veikloje. Numanau, kad ne vienas skaitantysis dabar galvoja, susidursiąs  su eiliniu pasiūlymu prisijungti. Veikiau čia bus paprastas pasakojimas apie tai kas mes esame bei kuo yra žavi savanorystė. O apie norą prisijungti kiekvienas galime pamąstyti tyliai.

-          O kas nutiko, kad kojos nubrozdintos? – Išsigandusiai paklausiau

-          Taip netyčia. Ėjau, žiūrėjau į debesis ir pargriuvau. Gražūs debesys buvo. Balti.... – Svajingai atsakė berniukas.

-          Ir ką matei debesyse?

-          Galvojau, kad.....

Mintis lieka neišsakyta, o berniukas staigiai persimaino. Mums ramiai bekalbant už radiatoriaus pasigirsta krebždesys.

-          Įsivaizduoji ji ten yra... Aš labai bijau pelių... – išsigandusiomis akimis berniukas žiūrėjo į radiatorių.

-          O jeigu ten ne pelė??

-          Pelė. Čia niekada nebūdavo pelių, bet aš žinau, kad yra  ir bijau. –

-          Suprantu, kad tau baisu. Tačiau aš esu su tavimi ir jeigu ten tikrai yra pelė kartu bus lengviau su ja susidurti...[1]

Taip nuo paprasčiausio kontakto užmezgimo ir prasideda savanorystė. Netikėtai sulauki pasiūlymo iš draugo, išgirsti apie projektą važiuojant autobusu ar pamatai kvietimą internete. Ir taip imi mokyti fizikos, lietuvių kalbos bei aibės kitų dalykų ar paprasčiausiai kalbiesi su vaiku apie tai, jog pelės visai nepavojingi, o netgi mieli gyvūnai. Kartais būnant globos namuose suspaudžia širdį, kai girdi vaiką sakant, „Aš taip pat norėčiau turėti mamą“. Supranti, kad niekada negalėsi būti šio vaiko mama ar tėčiu. Tačiau visgi gali jį apgaubti šiluma, meile bei suteikti šiek tiek džiaugsmo jo gyvenime. Tuo savanorystė ir žavi, jog gali padaryti kitą laimingu. Jeigu kalbėsime oficialiau tai esame projektas „Ne imti, bet duoti“. Tai Lietuvos Gamtos Mokslų Olimpiadų Asociacijos (LGMOA) ne pelno siekiantis projektas, kurio tikslas švietėjiškas ir socialinis: padėti mokytis ir susidraugauti su vaikų globos namų auklėtiniais. Projektas Vilniaus mieste gyvuoja jau devynerius metus. Veiklą, finansuojamą rėmėjų, organizuoja ir vykdo savanoriai studentai iš Vilniaus aukštųjų mokyklų. Pagrindinis projekto tikslas atsiskleidžia pavadinime: ne vien mokyti vaikus, bet ir parodyti, jog kiekvienas galime ne vien imti, bet ir ką nors duoti visuomenei.

Mūsų projekte dalyvauja keturi globos namai:
Vilniaus vaikų socialinės globos namai "Gilė",
Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namai,
Vilniaus "Minties" vaikų socialinės globos namai;
Nevalstybiniai vaikų globos namai “SOS vaikų kaimas”.

Savanoriai – korepetitoriai savo mokinius lanko 1 – 2 kartus per savaitę. Korepetitoriai skirstomi pagal mokomus dalykus: pvz.: fizikos korepetitorius. Esame subūrę ir savanorių - organizatorių komandą, kuri atsakinga už švietėjiškus renginius globos namuose. Taip pat nuo šių mokslo metų projekto veiklą pradedame ir Kaune. Esminis tikslas vadovaujantis Vilniuje sukurtu modeliu tęsti veiklą ir Kaune. Šiame mieste dar tik dedame pirmuosius žingsnius, todėl ypatingai reikalingi entuziastingi žmonės norintys tapti korepetitoriais. Kaune šiemet darbuosimės vieneriuose globos namuose, ateityje veiklą plėsime.

Registracija į projektą prasidės nuo rugsėjo pirmosios dienos. Jeigu susidomėjai sek naujienas mūsų facebook puslapyje: < http://lt-lt.facebook.com/pages/Ne-imti-bet-duoti/166285306739962 >.

 

neimti.jpg (zoomed, 128x128)

 [1] Iš pokalbio beruošiant namų darbus