LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Mokymai Škotijoje

Tarptautiniai mokymo kursai „SOHO – Guidence and Support in European Voluntary Service“

2018 vasario 21-25 d.

sohoo2.jpg (regular, 375x500)

Mokymuose „SOHO“, skirtuose profesionalams, dirbantiems su tarptautinės savanorystės projektais, dalyvavo atstovai iš dvidešimties Europos Sąjungos ir partnerių šalių. 32 mokymų dalyviai čia atvyko su skirtingu patirties apie programą bagažu – nuo daugelį metų jaunimo mobilumo srityje dirbančių specialistų iki ką tik akreditaciją gavusių pradedančiųjų. Mokymų metu buvo naudojamas Europos savanorių tarnybos (EST) terminas, bet buvo pakomentuota, kad nuo 2018 sausio mėnesio šis pavadinimas keičiamas į savanoriškos veiklos sąvoką. Per 3 intensyvias programos dienas spėjome perbėgti per svarbiausias programos dalis – nuo EST istorijos iki kokybės standartų ir „Youthpass“ įrankio taikymo darbe su savanoriais. Dažną dieną mokymų programa tęsdavosi ir po vakarienės, tačiau nuovargį atsverdavo turininga kultūrinė programa. Kiekvieną vakarą laukdavo staigmena: viskio degustacija, vakarienė miesto centre, dūdmaišiai ar tradicinių škotų šokių vakaras.

 

soho1.jpg (regular, 500x375)

Mokymų vadovai, Luisa Pagano (Italija) ir Tomek Lubotzki (Vokietija) sugebėjo sukurti jaukią atmosferą, tinkamą saugiai mokytis iš kolegų, dalintis patirtimi, megzti tarptautinius ryšius bei atpažinti savo mokymo(si) būdus. Patys mokymų vadovai yra aktyvūs Erasmus+ srities darbuotojai, praktiškai pažįstantys programą.

Pirmosiomis kurso dienomis, drauge buvo ir mielai konsultavo Jungtinės Karalystės nacionalinės agentūros atstovė Natisha Rallmill. Mažiau patyrę dalyviai naudojosi proga„iš pirmų lūpų“  gauti patarimų apie įgyvendinamų projektų kokybę, projektų ataskaitų teikimo tvarką bei finansinius aspektus.

 

soho3.jpg (regular, 500x375)

Norisi pasidžiaugti, kad Lietuvos nacionalinės agentūros darbuotojai visada pasiekiami ir pasiryžę patarti, padėti ir konsultuoti, drauge siekti aukščiausių rezultatų įgyvendinant jaunimo mobilumo projektus. Tai tikrai suteikia drąsos svajoti ir kurti.

 

soho2.jpg (regular, 500x375)

 

Indrė Samytė