LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Mokslo stipendininkų stovykla

VšĮ "Actio Catholica Patria" Savarankiškumo ugdymo centras "Kitaip", teikia paslaugas jaunuoliams beišeinantiems ir jau išėjusiems iš globos namų.

 

Viena iš mūsų veiklos krypčių yra ugdyti jaunuolių gyvenimiškus įgūdžius: pinigų planavimą, skatinti įgyti norimą ir tinkamą išsilavinimą, ugdyti problemų ir konfliktų sprendimo įgūdžius ir pan. Vienas iš būdų yra "MOKSLO STIPENDIJOS PROGRAMA", kurią finansuoja vokiečių fondas "Kinderdiorfen in Litauen" nuo 2014 metų. Jaunuoliai (nuo 17-23 m.), augę ar dar augantys valstybės globoje, gali gauti 50 Eur stipendiją, jeigu lanko mokyklą, mokosi planuoti tuos pinigus ir kas mėnesį susitinka su "A.C.Patrios" Savarankiškumo ugdymo darbuotoja. Vokiečių fondo nariai kas met atvažiuoja susipažinti su jaunuoliais ir šią programą "augina". 

Kas metai „A.C.Patrios“ Savarankiškumo ugdymo centras „Kitaip“ organizuoja stovyklą jaunuoliams. Šiais metai pavyko ją praturtinti įvairiais svečiais: grupėmis „Hit“ ir „Ego“, folkloro judesiais, įvairiais lektoriais net iš dviejų šalių – Lietuvos ir Vokietijos ir kitomis veiklomis. Už tai esame labai dėkingi stovyklos rėmėjams Sveikatos apsaugos ministerijai, „Cosnovai“, vokiečių fondui „Kinderdiörfen in Litauen“. Pastarieji ne tik remia finansiškai, bet dovanoja savo laiką ir patirtį mūsų jaunuoliams. Didelis ir nuoširdus ačiū ne tik iš mūsų darbuotojų lūpų, bet ir iš jaunuolių nedylančių šypsenų, kai kalba apie stovyklą, prisiminimų, degančių akių ir supratimų. Tad kas čia per stebuklas?...

 

Stovykla prasidėjo ankstyvą ketvirtadienio rytą, „Kitaip“ komanda surinko visus būtiniausius daiktus stovyklai ir išvažiavo Rumšiškių link, ruoštis ir įsikurdinėti bei laukti jaunuolių. O laukti nereikėjo ilgai... Kol praktikantė Indrė pasitiko jaunuolius prie autobuso Kaune, keletas nekantruolių net porą valandų anksčiau jau beldės į duris ir puolė padėti mus. Kartu gaminamas maistas kūrė jaukią atmosferą. Sulaukus daugumos užkandome ir sėdome į bendrą ratą susipažinti. Po pertraukėlės atvyko svečiai iš Vokietijos, vokiečių fondo „Kinderdiörfen in Litauen“. Susėdome visi į didelį ratą ant grindų, susipažinome. Vėliau visi išsiruošėme vakarieniauti, kadangi kelio iki „Karčiamos“ buvo nemažas gabaliukas, tad visi neskubėdami, pasišnekučiuodami ėjome jos link. Jaunuoliai neišsigandę kalbos barjero sėdo prie stalų su svečiais ir toliau tęsė pažintį, pasakojo apie save, dalinosi įspūdžiais ir lūkesčiais. O po vakarienės visi tyrinėjo aplinką: kas prie supynių lakstė, kas suposi, kas šiaip vaikštinėjo jaukioje gamtos aplinkoje

dscf9133.jpg (regular, 500x281)img_02731.jpg (regular, 500x333)

.

Vėliau jaunuolių laukė koncertas, kuriame koncertavo grupės „Hit“ ir „Ego“. Visi linksminosi, šoko ir dainavo kartu su grupėmis, kas toliau nuo scenos, kas ant scenos. Liūdna ir šalta nebuvo nė vienam. Po koncerto – fotosesija. Kaip neįsiamžinti su žymiomis Lietuvos grupėmis. Įspūdžiai liejosi per kraštus... Visą kelią džiaugėsi ir aptarinėjo koncertą.

18870459_1960029504216448_583771542_o.jpg (regular, 500x375)20170601_litauenreise2017_0337125.jpg (regular, 500x333)

Kitą rytą, „žadintuvas“ atsakomybę prisiėmę jaunuoliai praskriejo lyg viesulai – pramiegoti buvo neįmanoma. Šią dieną galima pavadinti žinių diena. Iš vokietė Simone vedė užsiėmimą apie sveiką mitybą, pristatė maisto piramindę ir vedė diskusijas apie maistą, mėsą ir kitas subtilybes. Vokietė Christine dalinosi patirtimi apie 1 proc. Tikslų keitimo teoriją. Jos metu buvo daug praktinių užduotėlių: jaunuoliai analizavo save, savo jausmus bei žvelgė į ateities svajones ir planus, turėjo galimybę parašyti laišką žmogui, kuris juos įkvėpė ar kuriam norėtų padėkoti. Nesuklysiu sakydama, kad jos užsiėmimas palietė kiekvieno širdį ir mintis. Po pietų užsiėmimai apie priklausomybes ir lytiškumą sukėlė daugybę minčių jausmų, pasipriešinimo ir diskusijų ne tik tai dienai, bet ir ateičiai... Dar sekančias dvi dienas vyravo pokalbiai apie merginų ir vaikinų santykius, vaidmenis, skirtumus ir panašumus. O kai kurios mintys ir supratimai toliau gvildenami individualiai... Po tokios sunkios mokymosi dienos vakare visi buvo įsukti į Lietuvių liaudies šokio ritmą. 

18767503_10212203125451842_7245100865481571438_n.jpg (regular, 500x375)20170602_205250.jpg (regular, 500x281)

Sekančią dieną teko galvoti apie išvaizdą ir savęs pristatymą ne tik fotoaparatui, bet ir kitiems. Iš "Cosnovos" atvyko visažistė, kuri darė dieninį makiažą tiek vaikinam tiek merginom. Fotografė juos įamžino oficialiose nuotraukose, kurias jaunuoliai galėtų naudoti savo CV ir žinoma meniškose laisvalaikio, kurios greitai tapo fb pagrindinėmis daugelio profilio nuotraukomis. išlydėję svečius į Vokietiją vakarą baigėme prie laužo su keptom dešrelėm, zefyrais ant pagaliuko ir vandeniu iš šaltinio. O fone geras porą valandų skambėjo pamainomis besikeičiantys vyriški ir moteriški balsai su visokiausio žanro dainomis nuo liaudies iki repo, nuo lyriškų iki rokeriškų dainų...

img_0223.jpg (regular, 500x333)img_0088.jpg (regular, 500x333)

Pabaigai norėčiau pasidalinti jaunuolių mintimis ir supratimais atrastais stovykloje. 

  • "Supratau, kad negalima spręsti apie žmogų iš jo išvaizdos"
  • "Išgirdau, kad nereikia iškart pasiryžti ir viską kardinaliai keisti, tas neretai mažina motyvaciją. Užtenka žengti mažą žingsnelį, jog pradėtų keistis tai, kas tavęs netenkina."
  • "Išmokau, kad atsargiai reikia elgtis su lytiniais santykiais. Ir kad merginos per prievartą neužkariausi."
  • "Jaučiuosi įvertinta"
  • "Supratau, kad man yra vis dar sunku kalbėti apie kai kuriuos dalykus"
  • 20170604_115855.jpg (regular, 500x281)
  • Rėmėjai:
  • untitled.jpg (regular, 500x89)