LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Mandarininės „Kitaip“ Kalėdos

Kaip ir visada „Kitaip centras Kalėdas šventė A.C.Patrioje ir būste. Prieš pat Kalėdas visą gruodžio ir lapkričio mėnesį su jaunuoliais darėme įvairius žaisliukus eglutėm puošti. Tad gruodžio 16 ir 17 d. beliko jais padabinti eglutes tiek Patrioje, tiek būste ir jau šventinė nuotaika įžengus į patalpas užliedavo visų širdis.

 

Gruodžio 17 d. vakarą jaunuoliai rinkosi į Patrią. Ruošėmės Kalėdiniam vakarui. Pasidarėme užkandžių, smaguriavom mišraine, mandarinai, kūčiukais ir pyragėliu, šnekučiavomės apie praėjusius metus ir dalinomės lūkesčiais kitiems metams. Prisotinę pilvukus, palavinom smegenėlesJ Tad trys komandos bandė įveikti Edvino parengtą Kalėdinį protmūšį, kuriame buvo ir labai lengvų ir priverčiančių pagalvoti klausimėlių... Tad su besikeičiančiais komandų nariais visgi jį pavyko užbaigti ir laimėtojomis tapo merginų komanda, kurios buvo apdovanotos rankų darbo žvakidėmis.

                                                     dscf7233.jpg (thumb, 160x120)

Būste Kalėdų šventimas labiau priminė šventišką Kūčių vakarą. Pirmiausia sėdome sugalvoti ruošiamų patiekalų sąrašą, skubėjome į parduotuvę ir po to draugiškai pjaustėme daržoves, formavom švilpikus, trupinom meduolius ir klojom silkės pataluose sluoksnius. Po to dabinom stalą ir ėjom dalintis paplotėliais, palinkėjimais vienas kitam, vaišinomės silke pataluose, švilpikais bei meduoliniu pyragu. Šnekėjomės, dalinomės savo šventine patirtimi ir prisiminimais, galvojome, ko norėtumėme paprašyti kietiems metams Dievo ir kas norėjo, keliavo į mišias.

 

Tad nors jau šių metų prabėgo jau trylika dienų norisi vis tiek visiems palinkėti sėkmingų metų. Neseniai per radiją išgirdau palinkėjimą, kad svarbu, šiais metais ne tik daug arti, bet nepamiršti ir pažvengti;) Tad saikingo žvengimo ir arimo!