LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Lipk, lipk – ten save pažinsi!

Lipk,  lipk – ten save pažinsi!

96465806792855c75a3bfcd444bc1add.jpg (thumb, 103x160)

Socialinių darbuotojų užduotis.

Dirbdami su jaunu žmogumi stengiamės būti keliais žingsniais priekyje tam, kad galėtume jaunuoliui sukurti iššūkį, tada su juo tą iššūkį aptarti (kaip mes sakome: reflektieren machen) ir tada judame toliau su ta patirtimi, kurią reflektavo jaunuolis. Lydėdami jaunuolį tą patirtį padedame išbandyti kasdienybėje. Mūsų darbas: sukurti situacijas, kuriose jaunuoliai išgyventų tam tikrus patyrimus ir juos aptartų su socialiniu darbuotoju.

Džiuginėnai.

Taigi nuo šiol viskas gali būti paprasčiau, nes yra toks kaimas Džiuginėnai šalia Telšių. Jame įsikūręs patirtinio mokymosi centras su aukščio trasomis. Daugiau apie tai galite pažiūrėti jų sukurtame videoklipe:  https://www.youtube.com/watch?v=0XQJmi7LwcM . Telšių jaunimo centre dirba Saulena ir Inga – jos tokios kietos kaip Telšių meška ir teisingos kaip „Džiugo“ ledai – vis norisi dar ir dar iššūkių aukštyje.

Iššūkis su jaunuoliais.

Sukvietę jaunuolius, kuriems įdomu šiek tiek labiau pažinti save, išvykome į Džiuginėnus. Ten praleidome tikrai nuostabias tris dienas. Visiems kartu sėdint rate nustebino jaunuolių noras dalintis ir reflektuoti tai, kaip jautėsi atlikdami užduotis aukštyje. Buvo jautru stebėti, kaip dvi sesės įvardija jausmą, siejantį jas vieną su kita, arba kaip stiprūs ir aktyvūs jaunuoliai, susidūrę su aukščio baime, nutyla ir susigūžia, ir po to analizuoja bei ieško sąsajų su savo elgesiu kasdienybėje. Buvo įdomu kartu prie laužo analizuoti skirtumus tarp mokykloje rengiamų klasės valandėlių ir neformalių pokalbių bei aptarimų sėdint ratu. Klausantis jaunuolių, kur jie išgyveno panašias patirtis, atsivėrė tikra lobių skrynia su santykiais, jausmais, emocijomis ir vidiniais išgyvenimais.

Mums, socialiniams darbuotojams, organizavusiems išvyką su jaunais žmonėmis, labai svarbu, kad turime dar vieną įrankį Lietuvoje, kuris labai aiškiai ir tikslingai sukurtas tam, kad jaunuoliams būtų įdomu save pažinti.

„A.C.Patria“ socialinis darbuotojas EDVINAS