LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Lietuvos kultūros vakaras Armėnijoje

Lietuvos kultūros vakaras Armėnijoje! Kas? Kaip? Kodėl? Kur? Su kuo?

Projektas "Connecting youth" vykstantis Armėnijoje sausio 26 dieną pateisino savo pavadinimą mat įvyko Lietuvos-Armėnijos tradicinės kūlturos vakaras, kurį iniciavo Europos savanorių tarnybos savanoris Tomas iš Lietuvos, kartu su FYCA (priimančia EST organizacija Armėnijos jaunimo klubų federacija), Ajebniak centru, Naregatsi centru, Lietuvos ambasada ir kitais EST savanoriais iš Jerevano.

Vakaro "mažieji žiburėliai" (taip Tomas vadina vaikus) buvo Ajabniako centro mokiniai. Jie atliko tris lietuvių liaudies šokius: "Oira", "Grečinikė" ir "Pjoviau šieną". Taip pat vakarą su Tomu vedė kita A.C.Patrios savanorė Jolita, kuri atvyko net iš Gruzijos (Gorio mieste Jolita informuoja jaunimą neformalaus mokymosi ir Europos mobilumo programų kalusimais projekte "Bridge to Peace Building and Support Youth Development"). Šioje vakaronėje Jolita koordinavo protmušį, kuris sulaukė publikos ovacijų.

Šiame pasakojime nestinga ir intrigos, savanoris Tomas pasakoja, kad prieš pat pasirodymą viskas apsivertė aukštyn kojomis - visi pradėjo panikuoti, kad renginys nepavyks, nes vaikai pernelyg uoliai repetavo ir negavo tinkamo poilsio! Renginio organizatorius taip pat susidūrė ir su techninėmis problemomis, tačiau viskas buvo išspręsta laiku. 
Vakaronėje dalyvavo Lietuvos ambasadorius Armėnijoje Erikas Petrikas su savo svita, lietuvių bendruomenė Armėnijoje bei armėnijos bendruomenė.

 

1.jpg (regular, 500x333)

Vakaro "mažieji žibureliai"

2.jpg (regular, 500x333)

Vakaronės vedėjai, vietinė savanorė ir EST savanoris Tomas

3.jpg (regular, 500x333)

 Lietuvos ambasadorius Armėnijoje Erikas Petrikas džiaugiasi renginio sėkme

4.jpg (regular, 500x333)

Savanorio Tomo parengti moksleiviai atlieka lietuvių liaudies šokius

5.jpg (regular, 500x333)

Lietuvių bendruomenės Armėnijoje nariai džiaugėsi Europos savanorių tarnybos savanorio Tomo iniciatyva

foto.jpg (regular, 500x333)

EST savanorė Jolita, atvyko net iš Gruzijos prisidėti prie renginio su savo sukurtu protmūšiu!

6.jpg (regular, 500x333)

Vietos bendruomenė aktyviai palaiko pakilią renginio dvasią

8.jpg (regular, 500x333)

Tautiška giesmė virpino ir širdis, ir sienas

9.jpg (regular, 500x333)

Vakaronės pabaigoje vietiniai savanoriai kvietė mokytis armėniškų šokių!

 

Šis projektas yra jaunimo mobilumo programos dalis, finansuojamas Jaunimo Tarptautinio Bendradarbiavimo Agentūros pagal Erasmus+ programą. Projektą koordinuoja VšĮ "Actio Catholica Patria".

 

Ir tave domina galimybė savanoriauti užsienyje pagal Europos savanorių programą? Rašyk Indrei - EST siuntimo koordinatorei A.C.Patrioje - est.patria@gmail.com