LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Lietuviškai vokiškos "Kitaip" Velykos

Lietuviškai vokiškos "Kitaip" Velykos

 

Šventės yra daugiau nei maistas ar gėrimai. Šventės - buvimas kartu, išgirdimas kito, stebinimas ir kitų džiuginimas. Paprasti dalykai kuria stebuklus. Suaugusiems kelia vaikiškas šypsenas ir krykštavimus. Nekūrybingus - paskatina kurti.

 

"Kitaip" centro jaunuoliai dažniausiai nemėgsta švęsti švenčių... Kasmet bandome sukurti kažką smagaus ir ypatingo, bet kartu ir paprasto. Po Velykų turėjome jaukią popietę su jaunuoliais, kurios metu dažėme kiaušinius. Neįtikėtina, bet daugelis jų nebuvo niekada to bandę. Tad inirtingai skaitė instrukcijas, rinkosi spalvas, maišė vandenėlį su actu. Šaukštais nešiojo iš puodo kiaušinius ir, leipdami juokais iš pavykusių ir nelabai bandymų, primarginom visą puodą grožybių. Šventėje turėjome svečią iš Vokietijos Mariją Mioler, kuri Patrioje svečiavosi 2 dienas ir susipažino su mūsų darbu.

 

Dar prieš šventę su Marija pabandėme padaryti vokišką tradiciją slėpti dovanėles. Labai dėkojame "Krinonai", kuri padovanojo mūsų jaunuoliams kūno priežiūros priemonių. Buvo smagu ruošti dovanėles ir jas slapstyti. O dar smagiau, kai dar nespėjus paruošti stalo, pora jaunuolių pastebėjo siurprizus ir laukiant kitų pradėjo skaičiuoti, o kiek tų dovanėlių paslėpta... Jų juokas skambėjo visoje Patrioje. Kas narstė tarp gėlių, kas landžiojo po stalais, keitė sėdėjimo vietas, kad strategiškai galėtų surasti daugiau dovanų. Atėjusiems pasakojo, kas čia bus dar patys nežinodami. O pasmaguriavę kiaušiniais, salotomis, pasišnekučiavę ir prisirinkę dovanėlių. Vyniojo ir dovanojo vienas kitam, kas patinka ir tinka.

 

Ačiū dalyvavusiems ir padėjusiems sukurti šventinę dvasią ir atmosferą!