LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

"LEVEL UP" arba curiosity skilled the cat!

"LEVEL UP" arba curiosity skilled the cat!

2016.03.10-11

Latvija, Jurmala

 

Latvija ir Estija rūpinasi savo jaunuolių ugdymu, todėl bendradarbiaudamos šalys įgyvendino pilotinį jaunimo neformaliojo ugdymo pripažinimo įrankio “Jaunimo pasas” pritaikymo nacionaliniame kontekste projektą “LEVEL UP!”

 

konfa.jpg (regular, 500x333)

 

Projekto metu kelios dešimtys jaunimo darbuotojų iš Latvijos ir Estijos mokėsi įžvelgti mokymosi dimensiją kiekvienoje veikloje su jaunuoliais, motyvuoti naudoti “Jaunimo pasą”, mokyti atpažinti bei įvardyti, ko ir kaip jis mokosi įvairiose veiklose - nuo savanorystės iki dailės būrelio. 

 

initiaite.jpg (regular, 500x333)

 

Konferencijoje pristatyti projekto rezultatai - jaunimo paso pritaikymas nacionaliniame kontekste kol kas kelia daug klausimų, ypač instrumento naudojimo kokybės ir aprėpties klausimai – kaip padaryti, jog šis dokumentas ir instrumentas būtų naudojamas paprastai, prieinamai, plačiai ir kartu būtų išlaikoma kokybė? Koks kitų institucijų vaidmuo siekiant pritaikyti instrumentą nacionaliniam kontekstui? 

 

fun.jpg (regular, 500x333)

Projektas taip pat atskleidė mokymosi mokytis kompetencijos ir jaunimo darbuotojo, kaip besimokančiojo laikysenos svarbą. Tačiau visi sutarė, jog svarbu nepamiršti - darbe su jaunimu "linksmasis" veiklų aspektas yra nemažiau svarbus, tad laikome balansą :)  

 

Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pažvelgti į kitų šalių patirtį darbe su jaunimu ir mokymosi pripažinimo įrankiu, kol kas Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių “Jaunimo pasas” naudojamas programos “Erasmus+” rėmuose, tačiau, viliuosi, jog sieksime atpažinti ir pripažinti jaunuolių neformaliojo mokymosi pasiekimus – mokymosi visa gyvenimą kompetencijas, ne tik tarptautinėse veiklose, bet ir pačiuose įvairiausiuose mokymosi kontekstuose. Atpažinti savo išmokimus ir juos pripažinti, visų pirma, turi jaunimo darbuotojas, pats jaunuolis, tuomet bus paprasta juos parodyti ir kitiems - mokytojams, akademinei bendruomenei, darbdaviams, personalo atrankos, karjeros projektavimo specialistams.  

 

 cat.jpg (regular, 500x333)

Ačiū Jaunimo Tarptautinio Bendradarbiavimo Agentūrai už galimybę dalyvauti konferencijoje!

 erasmuslogotipas2015.jpg (thumb, 160x46) jtba-lt-2015.jpg (thumb, 160x68)

 

EST koordinatorė Milda Lukoševičiūtė

2016.03.15

 

Čia pateikta informacija atspindi tik dalyvio subjektyvią nuomonę.