LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Laiškas iš Bulgarijos

11.jpg (regular, 500x375)

Sveiki,

Esu Laura, EST savanorė ir siunčiu linkėjimus iš Bulgarijos, kurioje jau daugiau nei tris mėnesius dalinuosi savo patirtimi ir jos semiuosi iš kitų bei džiaugiuosi tarpkultūriniais mainais. Čia jau praleidau tris aktyvius mėnesius ir spėjau susirasti daug naujų draugų. Mano savanorystės vieta -Varna. Tai jaunimo pilnas miestas, kuriame galima lepintis Juodosios jūros teikiamais malonumais. Su nekantrumu laukiame vasaros, kuomet miestas turėtų pasikeisti kardinaliai ir be sustojimo lepinti saulės voniomis. 
Aš savanoriauju organizacijoje "For you", kuri užsiima EST idėjų populiarinimu Bulgarijoje, taip pat siunčia, priima ir koordinuoja savanorius šalyje ir užsienyje. Daugiausiai laiko praleidžiu organizacijos ofise, administruodama socialinius tinklus ir atlikdama kūrybines - reklamines bei rašymo užduotis bei administracinius darbelius. Taip pat organizuojame ir savanorystės populiarinimo renginius: surengėme "Taste & Share” renginį jaukiame "YoHo" hostelyje, rengiame prezentacijas universitetuose apie savanorystę. Šiais metais Varna yra Europos jaunimo sostinė, tad remiame ir šią idėją, prisidėsim prie renginių organizavimo. 

img_20170407_111756.jpg (regular, 375x500)

Nepaisant darbo ofise, smagiausios akimirkos yra už jo ribų, kuomet kartu su kitais savanoriais ir kambariokėm keliaujam, dalinamės patirtimi ir dalyvaujam miesto gyvenime. Jau dalyvavom įvadiniuose savanorių mokymuose Bulgarijos sostinėje Sofijoje, lankėmės Stambule, tyrinėjom Bulgarijos pajūrio miestelius. Ši šalis - pilna kontrastų ir atradimų! Galima pamatyti kiaušinių kioskelį ir stebėti juokingus bulgarų rytinius susitikimus gatvėje prie kavos aparato...Taip pat tenka apsiprasti ir prie Bulgariškos "švaros" supratimo bei gebėjimo viską atidėti paskutinei akimirkai ir neinformuoti iš anksto...Čia puiki terpė ugdyti kantrybę ir adaptuoti lietuviškos tvarkos bei planavimo įgūdžius prie bulgariškos relaksacijos. Kaip mes dažnai sakome: "niamo problemi":)

img_20170416_104833.jpg (regular, 500x375)

Pavasaris čia atskubėjo anksti, jau lepina paukštukų čiulbesys, tulpės ir narcizai parkuose. Turėjome nuostabias Velykas savo namuose, su patiekalais iš skirtingų šalių. Žinoma, buvo neapsieita ir be lietuviškos baltos mišrainės bei krienų.

Džiaugiuosi, kad turiu galimybę būti čia ir geriau pažinti save bei kitus, sutikti tiek nuostabių žmonių ir pritaikyti savo turimas žinias NVO  veikloje. Savanorystė ir buvimas tarp skirtingų žmonių man padeda geriau pažinti savo silpnybes bei stiprybes, įvertinti savo pasiekimus ir tiksliau įsivardinti gyvenimo prioritetus. Europos Savanorių Tarnyba - puiki terpė saviugdai ir atradimams. Tai - puiki kelionė į save, kurioje visada padeda draugai.

 

Jei nori ir tu atlikti savanorystę užsienyje - rašyk Indrei el.paštu est.patria@gmail.com

EST projektai finansuojami iš ES programos „Erasmus+“