LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kristinos įspūdžiai po savanorystės Ukrainoje (Organizacija - Donetsk Youth Debate centre) I Dalis

manokelias.jpg (zoomed, 248x608)

 

Sveiki, esu Kristina. EVS savanorė. Noriu trumpai pasidalinti savo dar šviežiais įspūdžiais po savanorystės svečioje šalyje. :)

 

 

Pradėkime nuo apibrėžimo, kad oficialiai savanorystė apibrėžiama kaip „altruistinė veikla, dalies savo laiko, energijos, žinių ir asmeninės patirties atidavimas dirbant visuomenei naudingą darbą, negaunant už tai jokio piniginio atlygio.“ Po pusės metų savanoriavimo galėčiau pridurti, kad tai nenutrūkstantys mainai. Taip, mainai! Kokie mainai? Patirčių, idėjų, kultūrų, požiūrių, nuomonių, džiugesio, problemų, draugystės, žinių, palaikymo, tradicijų, atsidavimo, tolerancijos. Taigi, kai manęs klausia ką aš daviau, ką aš palikau, ką gavau savanoriaudama svečioje šalyje? Atsakau, kad gavau tiek, kiek savęs nuoširdžiai atidaviau. Tačiau kai pradedu apie tai galvoti daugiau, manau, kad tiek kiek man davė tie žmonės su kuriais aš dirbau, tai mano duoklė buvo visai menkutė.  Per šiuos pusę metų nenutrūkstamų mainų aš išbandžiau save tokiose srityse, kuriose net nebūčiau įsivaizdavusi savęs anksčiau. Ačiū visiems, kurie leido, tikėjo ir palaikė! :)

 

Kas gi mane nuvijo į svečią šalį? Sakysiu tiesiai šviesiai - savęs paieškos, bet ne tik. Jau anksčiau suvokiau, kad laimingiausia jaučiuosi tarnaudama kitiems.

Trumpa priešistorė. Iki tol gyvenau daugiau mažiau reguliarų gyvenimą. Baigiau studijas, dirbau, dirbdama vėl nusprendžiau studijuoti. Gavau antrą bakalaurą. Bet visus tuos metus, na tiksliau po kiekvieno įsimintinesnio gyvenimo etapo, kirbėjo klausimas, o kas toliau? Gyventi šioje komforto zonoje visą laiką, kuri tampa antikomforto savęs suvokimo, realizacijos atžvilgiu? Nuolat jaučiau, kad žengiu žingsnį pirmyn ir du atgal. Čia kaip su kava, duoda valandai energijos, bet dvi atima. Taigi, buvo pavasaris, po diplomų įteikimo grupiokui kvaršinau galvą ko man čia griebtis, dėsčiau kelias jau susikurtas vizijas ir tada jis man sako SAVANORYSTĖ! Tai tau! :) Aš suklusau. Ir nuo to laiko ši mintis nustūmė visas kitas mano vizijas ir neapleido. Pradėjau domėtis, iš grupioko gavau kontaktus merginos, kuri tuo metu buvo EVS, susisiekiau su ja ir dar kitu savanoriu. Susitikome arbatos. Na ir kai matai žibančias savanoriukų akytes kupinas įspūdžių - abejonių nebelieka! :) Tuo metu jau buvau nusprendusi, kad išeisiu rudenį iš darbo. Dabar galiu patvirtinti, kad tai buvo vienas geriausių sprendimų mano gyvenime. Kas gali būti geriau asmenybės tobulėjimui, savęs pažinimui jei ne išėjimas iš komforto zonos. :) 

 mlynosiosukrainostvoros.jpg (2592x1944)

Mėlynosios Ukrainos tvoros

 

O kas toliau? Projektą rasti nebuvo lengva. Nusiunčiau apie 30 prašymų, tačiau dauguma iš jų jau turėjo savanorius. Ir vieną dieną mane atrinko! :) Džiugesiu dalinausi su visais ką tik pažinojau ir jau beveik kroviausi lagaminus, kai sulaukiau laiško, kad dokumentai nebuvo laiku sutvarkyti ir deja, atvykti negaliu, bet galiu bandyti kitais metais. Labai susikrimtau, bet neilgam. Nes kibau dar intensyviau ieškoti ir vėl siunčiau prašymus. Ir Bingo! Mane atrinko! :)

Projektas truko šešis mėn., Ukrainoje, Donecke (šalies rytuose). Simboliška, kad ten atvykau ukrainiečių naujųjų metų išvakarėse ir per tą pusmetį visas kalendorines šventes švenčiau po du kartus. Nuostabu! :) Doneckas yra didelis pramoninis miestas su milijonu gyventojų. Vos ten atvykus jaučiausi labai gerai (nors šiaip nesu fanė didelių ir industrinių miestų). Tai miestas siurprizas. Viename mieste gali rasti mažus miestelius, šiukšlynus, daugybė veikiančių (!) fontanų, nesibaigiančius gėlynus, ąžuolų giraitę, begalę žalių erdvių. Nebereikalo Doneckas yra pripažintas žaliausiu industriniu miestu pasaulyje. Aišku, Lenino skveras su gigantišku Lenino monumentu negali likti nepastebėtas. :)

doneckosavanoriai.jpg (2048x1360)

Donetsko savanoriai '12


kartudialogas.jpg (2592x1944)

Kartų dialogas Donetske '12

 

Mano projekto oficialus pavadinimas  “European dimension of Intergeneration dialogue"(arba tiesiog "Kartų dialogas"). Pagrindinis projekto tikslas yra remti plėtrą demokratinės, atviros visuomenės tolerancijos skatinimo idėjas vietos vaikams, suaugusiems bei pagyvenusiems žmonėms. Pagrindinis uždavinys organizuoti kūrybines veiklas vaikams, tėvams, seneliams mokyklose, jaunimo centruose, biure, atvirose erdvėse. Idėja - suvesti skirtingas kartas, kad būtų siekiama bendrų tikslų, dalintis patirtimis, mokytis vieniems iš kitų ir pažinti. Juk smalsu kokios svajonės buvo senelių, apie ką jaunimas svajoja dabar, kokie jų tikslai:)

Savanoriavau mokyklose, kur vedėme neformalias anglų kalbos pamokas, diskutavome apie šeimą, tradicijas, vertybes, svajones ir kt. Organizavome kūrybines dirbtuves. Kol tėveliai ir seneliai laukdavo savo vaikučių ar anūkų atvedę į būrelius užimdavome ir juos. Tėvams ir seneliams buvo vedami įvairių užsienio kalbų pagrindų kursai (pavyzdžiui, anglų, vokiečių, lietuvių), origami sesijos, keitimasis gyvenimiška patirtimi, propaguojamos sveikas gyvenimo būdas, mokoma apie aktyvius taškus delnuose, pėdose, veide, mokoma jų masažo, atlikdavome paprastus tempimo ar apšilimo pratimus, pasakojome apie savanorių gimtųjų šalių tradicijas ir pan. Be galo smagu buvo vesti „fitness for babuškas“ su savanoriais iš Ispanijos ir Portugalijos. Didžiausios vitamino C dozės buvo gautos šių mankštų metu. :) (Laukite tęsinio.)


paskaitlapieaktyviustakusdelne.jpg (2592x1944)

Mokomės apie aktyvius taškus delnuose' 12

 

fitnesassubabukomis.jpg (1600x1200)

Fitness su "Babuškom" '12-'13

 

jorgesubabukomis.jpg (2592x1944)

Fitness su "Babuškom" 2 '12-'13

 

 

Su šypsena,

Kristina