LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kovo 8 - oji "Vartuose"

     Turbūt nuo pat vaikystės visos moterys, mergaitės ir merginos žinojo, kad kovo 8 d. priklauso joms. Taip pat visuomet tikėjo, kad gaus tulpę, bus gerbiamos ir mylimos, nes kovo 8 d. – Tarptautinė moters diena. Tikėjom „Vartuose“ ir mes, kol toji diena neatėjo į mūsų kiemą.

 

      Kaip žinia, komandoje šiuo metu dauguma krypsta merginų labui. Tad nusprendėme „savo“ šventę būtinų būtiniausiai paminėti. Tuo labiau, kad jaunimo centre susikūrė nauja simpatiškų vaikinų grupė, taip nuostabiai virpinančių gitarų stygas, kad net už širdies griebia.

 

      Taigi, nuspręsta – darom. Pirmiausia sugalvojom pasigilinti, kas vis tik yra ta Moters diena, kur, kada ir kodėl nuspręsta ją minėti. Ir čia supratom, kokias klaidas darėm ligi šiol. Dalinamės ir su jumis visais.

 

PLETKAS: kovo 8 - Tarptautinė moterS diena.
TIESA: kovo 8-oji - Tarptautinė moterŲ solidarumo diena.

 

PLETKAS: kovo 8 - komunistų ir SSRS išmislas.
TIESA: kovo 8-oji buvo sugalvota 1910 m. Kopenhagoje, taigi, dar iki bolševikų revoliucijos ir iki SSRS sukūrimo.

 

PLETKAS: visos moterys trokšta gauti tulpių per moterS dieną;

TIESA: ne visos moterys to trokšta, tulpių gali norėti ir vyrai. Tiesa dar ir ta, kad tradicija dovanoti tulpes kovo 8 – osios dienos proga gaji buvusiose Sovietų sąjungos šalyse (SSRS laikotarpiu šią dieną net buvo nedirbama).

 

Taigi, Kovo 8-oji atsirado ne dėl to, kad egzistuoja moteriška lytis ir vieną dieną skiriame jai pagerbti, o dėl to, jog visame pasaulyje vyko moterų kova dėl lygių atlyginimų, lygių galimybių įsidarbinti, socialinės apsaugos, vaikų priežiūros, seksualinės sveikatos ir teisių į šeimos planavimą.

 

       Supratusios ištakas ir padiskutavusios su jaunuoliais apie tai, ko pačios nežinojom (kalbu savo ir Kristinos vardu), pakvietėme šią dieną paminėti kartu su naujai susikūrusia grupe „West coast perestroika“. Pati grupė save pristato štai taip: „“West coast perestroika“, tai grupė, kartu grojanti dar nepilną mėnesį, bet jau galinti pasigirti 17 dainų programa. Grupės narius kartu išlaiko tai, kad visi klauso tos pačios muzikos. "West coast perestroiką" sudaro trys nariai: Valdas, Andrius ir Karolis. Valdas - ramus kaip belgas, tačiau kai pradeda groti solo, jo klausydamas verkia Andrius Mamontovas. Andrius - .......nėra žodžių. Karolis - ritmų bei solo virtuozas, kuris ramiu atrodo tol, kol nesužverėja (you better run).“

 

        Ir vis tiek, gėlių gauti labai malonu...Tad visoms tą dieną „Vartuose“ pasirodžiusioms  merginoms dovanojom pačių (jau kalbu visų vartininkų vardu) gamintas labai gražias tulpes. Kadangi gėles malonu gauti kiekvieną dieną, tulpių dar liko, tad tereikia jas ateiti ir pasiimti. Tad laukiame visų atvirame jaunimo centre „Vartai“. 

 

Indrė

 

 

sam_0782.jpg (regular, 375x500)