LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kitas žvilgsnis į "Atvirus vakarus"

Kitas živilgsnis į "Kitaip" centro „Atvirus vakarus“

 

Veikla, su kuria Savarankiškumo ugdymo centro "Kitaip" praktikantės susipažysta su jaunuoliais yra "Atviras vakaras". įsisukus į veiklas, darbus dažnai pamirštu, kaip žmonėms mūsų veikla atrodo iš šono. Kartais sunku atrasti žodžių, kuriais noriu pertaikti tą jausmą, ką patiriu aš bendraudama su jaunuoliais... Tačiau kas kart tą darydama suprantu, kad tai neįmanoma... Bet kiekvienas naujas žmogus mūsų centre parodo, kad šviežias naujas požiūris į veiklą, gali būti įvairiapusiškas. Tad kviečiu jus paskaityti, kaip vasarį ir kovo pradžioje atvirus vakarus matė mūsų kita praktikantė Indrė.

 

Pradėjus atlikti praktiką savarankiškumo centre „Kitaip“ "A.C. Patrioje", įsitraukiau ir į „Atvirų vakarų“ veiklą. Pirmiausia, pradėjau nuo techninių dalykų tokių kaip plakato ruošimas bei jaunuolių kvietimas dalyvauti „Atviruose vakaruose“. Kitas žingsnis buvo jau pats susipažinimas su jaunuoliais, prisistatymas, pirmojo kontakto užmezgimas.

Mano pirmasis „Atvirų vakarų“ susitikimas vyko vasario 13 dieną. Jo metu jaunuoliai gamino maistą, žaidė stalo žaidimus, vaišinosi arbata. Labai smagu, kad jaunuoliai patys inicijuoja veiklas tokias kaip maisto gaminimas. Darbuotojai kartu su darbuotojais skirstosi darbus: kas pjaustys ingridientus, kas keps, kas stalą padengs, kas indus suplaus. Tai moko jaunuolius bendradarbiavimo komandoje, darbų planavimo ir pasiskirstymo.

Vienas tikrai šaunus  „Atvirų vakarų“ bruožas, yra jaunuoliams suteikiama laisvė rinktis, ką jie nori veikti. Jei tuo metu jie nenori žaisti, ir tą kartą jiems labiau norisi pabūti prie kompiuterio, jie turi pasirinkimo teisę. Nors visada džiugu, kuomet junuoliai vis gi, prisijungia prie bendros veiklos.

„Atviruose vakaruose“ paminimos ir šventės. Valentino dienos proga kepėme pyragą su zefyrais ir šokoladu. Užgavėnes minėjome tradiciškai su blynais, tik be užgavėnių kostiumų bei tradicinio žiemos varymo iš kiemo.

img_5614.jpg (thumb, 120x160)  img_5621.jpg (thumb, 120x160)  img_5428.jpg (thumb, 120x160)           img_5699.jpg (thumb, 160x120)    img_5424.jpg (thumb, 160x120) 

 

„Atvirų vakarų“ atmosfera įgalina jaunuolius pasirinkti veiklas, o ne primeta ką jiems daryti. Tai ypač galima pastebėti, kuomet dalinamasi maisto ruošimo darbais, kuomet ne darbuotojai pasako, ką konkrečiai padaryti, kas būtų labai lengva, tačiau jaunuoliai patys gali pasidalinti darbus, pagal tai, kokie darbai jiems arčiau širdies. 

Tad kokia mano nuomonė apie „Atvirus vakarus“? Manau, tai yra puiki vieta jaunuoliams pailsinti galvas po mokslų ar darbų, juose gali atvirai kalbėtis, pasidalinti rūpesčiais, paklausti patarimo ar tiesiog paplepėti. O darbuotojams tai geras būdas susipažinti su jaunuoliais, pagauti jiems rūpimas temas, bei plėsti diskusijas. 

 

Veiklos finansuojamos:

logotipasiki201709.png (regular, 500x90)