LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

"Kitaip" vasara, "kitaip" ruduo ...

 

Vasara lėkte pralėkė... Daugelis žmonių rudeniop skaičiuoja savo derlių ir dalinasi jo gausa su kitais. Tad ir „Kitaip“ centras nori pasidalinti su jumis, kas gi įvyko per tuos keletą ​darbingų atostogų mėnesių. Dar vasaros pradžioje surengėme pirmąjį užsiėmimų ciklą „Darbas žmogų puošia“​ (Praktinių įgūdžių ugdymas profesiniuose mokymuose), kurio metu jaunuoliai turėjo galimybę nuvykti į pasirinktų specialybių darbo vietą, pasikalbėti su spec​ialistu ir sužinoti, ar ši profesija yra tokia, kaip jie įsivaizdavo, ar tai yra​ jų trokštamas darbas iš tiesų. Jei nepavyko sudalyvauti jame, nenusimink! Išnaudoti galimybę turi šansą spalio gale ;) Taip pat turi galimybę išbandyti save pameistrystėje, kurios metu turėsi galimybę padirbėti šalia tau patinkančios specialybės meistro. Kreipkis į Iriną, Edviną ar Ingą. Visą vasarą taip pat lydėjome jaunuolius įvairiais dokumentų tvarkymo reikalais, darbo bei mokyklos paieškos klausimais. Atvirų vakarų metu klausėmės muzikos, žiūrėjom filmus,​ gaminome gaivinančius vaisių, pieno ir ledų kokteilius bei žinoma, žaidėme stalo žaidimus. Vieno jų metu net padėjome sugalvoti originalią dovaną draugei :) Tad kūrybai ribų Patrioje ​tikrai nėra... ;)

 

Vasara yra tas metas kada būste vyksta pokyčiai... Į platųjį pasaulį iš būsto išlydėjome tris jaunuolius. O likusieji gyventojai vasaros metu mėgavosi maisto gaminimo ​"​pamokėlėmis​", kurių metu gaminome kugelį, lietinius su varške ir bananais, vaisių ir ledų kokteilius, picas bei žinoma skaniąsias Edvino sriubas :) Drauge planavome jaunuolių išlaidas, tad nė vienam tikrai badauti neteko ;) Mokymasis apsipirkti, skaičiuoti ir paskirstyti savo išlaidas leido jaunuoliams ir pasilinksminti ir likti sotiems. Taip pat kartu ieškojome sprendimų iš keblių situacijų, kuriose neišvengėme ir tarpusavio konfliktų. Tad teko rimtai kalbėtis tiek individualiose​, tiek bendruomeniniuose​ susitikimuose, tiek su visais. Vieni labiausiai paveikę​ tiek jaunuolius, tiek darbuotojus buvo susitikimai, pokalbiai apie darbuotojų ir jaunuolių tarpusavio santykius „Čia ir dabar“​ grupėse​.

 

img_0180-2.jpg (800x533)

 

Tad jei nežinai, kur ir/ar ką mok​ytis, kaip tvarkyti dokumentus, turi sunkumų santykiuose su artimais ar tiesiog ieškai darbo, ateik į „Kitaip“ centrą ir kartu paieškosime geriausio sprendimo su galimybe gauti apgyvendinimą​. O jei pavyks bendradarbiauti ir siekti bendrų tikslų, dviem atrinktiesiems galėsim pasiūlyti darbą. Gali rašyti į FB ar užsukti Atvirais vakarais į Patrią, kurie vyksta antradienį-trečiadienį 15.00-18.00 val. Čia visada tavęs laukia Irina, Edvinas ir Inga.