LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kaune – savanorius priimančių organizacijų kuratorių susitikimas

 

Liepos 27 d. Kolpingo kolegijoje įvyko ,,A. C. Patria“ Savanorių centro organizuojamas savanorius priimančių organizacijų (PO) kuratorių susitikimas. Šie antrus metus kas ketvirtį vykstantys mokymai skirti PO atstovams, dirbantiems su savanoriais įvairiose srityse ir įvairiais formatais.

 

Esama situacija

Į susitikimą atvyko 38 dalyviai iš visos Lietuvos, pasiruošę pasisemti naujų patirčių ir idėjų. Mokymai prasidėjo PO atstovų susipažinimu ir diskusija grupelėse apie iššūkius dirbant su savanoriais bei tai, kas šiame darbe vienija skirtingo profilio organizacijas. Dalyviai iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Kėdainių, Plungės, Joniškio, Skuodo ir Anykščių vieningai nutarė, kad vis dar išlieka didžiulis ilgalaikių ir motyvuotų savanorių poreikis. Po diskusijos Savanorių centro koordinatorė Betina Gaertner pristatė naujausius savanorystės projektus ir programas Lietuvoje. Aptarta praktikų įvairovė ir skirtingos savanorystės formos mūsų šalyje. Apžvelgiant bendrą situaciją išsiaiškinta, kad susitikime dalyvavusiose organizacijose dažniausiai savanoriauja jaunuoliai, nors vis daugiau savanorystės pasiūlymų sulaukia ir vyresni žmonės. Taip pat paliestas savanorių motyvacijos klausimas. Pasak PO atstovų, dažnėja atvejų, kai savanoriai nori dalyvauti savanoriškoje veikloje labiau dėl savanorystės metu išmokamų kompensacijų nei pačios savanorystės idėjos. ,,Vis dėlto, savanorystės esmė yra pagalba kitiems ir savanorio patirtinis mokymasis – pabrėžė Savanorių centro atstovai – Nors iš savanorių nereikalaujama būti įgijus aukštų kompetencijų, tai vis tiek reiškia, kad jie turi įsivardinti lūkesčius ir tikslus, pasidomėti, ko iš jų tikisi organizacija.“

 

20180727_101017.jpg (regular, 500x281)

 

Kylantys iššūkiai

Mokymų metu PO atstovams buvo pristatyta ir atviros erdvės metodika ,,Drugeliai ir bitutės“. Šios praktinės užduoties metu dalyviai atskirose grupėse skirtingose vietose aptarė šešias aktualias temas, pagrįstas pačių dalyvių klausimais. Be to, šio užsiėmimo metu dalyviai buvo kviečiami aktyviai įsitraukti ir imtis atsakomybės moderuojant diskusijas. Viena iš diskutuojamų temų apėmė savanorių kvietimą ir priėmimą. Šia tema mintimis dalinęsi organizacijų atstovai gilinosi į iššūkius pritraukiant savanorius – kaip viena didžiausių problemų buvo išskirta savanorių kaita, atskiro savanorių koordinatoriaus organizacijoje nebuvimas, senjorų įtraukimo būtinybė. Temą ,,Kaip motyvuoti ir išlaikyti?“ gvildenę dalyviai nusprendė, kad svarbiausia išsiaiškinti, koks savanorio tikslas ir ar jis sutampa su organizacijos misija bei tikslais. Didžiosioms organizacijoms svarbia tema tapo ir dideli savanorių kiekiai. Kaip galima suteikti kokybišką atgalinį ryšį savanoriui, kai jų – keli šimtai? – klausė labdaros ir paramos fondo ,,Maisto bankas“ atstovai. Būdami vienas kitam patirties šaltiniais, kuratoriai tarpusavyje pasidalino patirtimis, kaip dirbti su savanoriais, kokios darbo organizavimo struktūros pasiteisina. Dalyviai taip pat aptarė įsivertinimo po savanorystės, kuratoriaus vaidmens mokymosi procese ir skirtingų savanoriško darbo formų reikšmingumo temas.

 

20180727_102628.jpg (regular, 500x281)

 

Po pietų dalyvių laukė naujos praktinės užduotys, kurių metu buvo nagrinėjamos planavimo, bendradarbiavimo ir grįžtamojo ryšio temos. Mokymų dalyviai plaukė ,,Šokolado upe” – ypatingai džiugino savanorių kuratorių įsitraukimas, atsiskleidė skirtingi jų vaidmenys ir iniciatyvumas. Mokymų pabaigą pažymėjo apibendrinimas, dalyvių savirefleksija ir įgytų žinių bei patirties įsivertinimas.

 

,,A. C. Patria“ Savanorių centras tikisi, kad mokymai paskatins ne Kaune įsikūrusias organizacijas rengti susitikimus bei kurti bendradarbiavimo tinklus ir savo miestuose. Siekiama, kad savanorius priimančių organizacijų kuratoriai stiprintų darbo su savanoriais kompetencijas, o jų vaidmuo organizacijose ilgainiui stiprėtų ir būtų labiau pripažįstamas. ,,Mūsų tikslas – išlaikyti tęstinumą organizuojant mokymus, dalintis aktualia informacija, atrasti bendradarbiavimo galimybes bei suteikti organizacijų atstovams progą kurti savo tinklus ir paramos vieni kitiems struktūras.“, – teigia B. Gaertner.

 

20180727_113820.jpg (regular, 500x281)

 

20180727_115618.jpg (regular, 500x281)

 

20180727_120327.jpg (regular, 500x281)

EST projektai finansuojami iš ES programos „Erasmus+“

Vietinės savanorystės programa "Jaunimo socialiniai metai 2018" finansuojama Kauno miesto savivaldybės programos "Iniciatyvos Kaunui" lėšomis.