LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kaunas minėjo Tarptautinę savanorių dieną

Žiemišką gruodžio 5-osios popietę Laisvės alėja skubančių kauniečių akis traukė ryškiai apsirengę savanoriai iš Lietuvos bei užsienio. Kalbindami susidomėjusius praeivius savanoriai kvietė iš arčiau susipažinti su savanoriška veikla bei išdrįsti pasinerti į nuotaikingą avantiūrą priimant žaismingus su savanoryste susijusius iššūkius. Apkabinti draugą ar nepažįstamąjį, padėti į keblią padėtį pakliuvusiam praeiviui – nesunkiai įveikiamomis užduotimis kauniečiai buvo skatinami atkreipti dėmesį į savanorystės bei neatlygintino darbo reikšmę, pakeisti nusistovėjusį požiūrį, jog savanoriškas darbas reikalauja didelių pastangų bei sugriauti įsisenėjusius stereotipus. Sėkmingai įveikę iššūkius buvo kviečiami nusifotografuoti ir socialiniuose tinkluose pasidalinus nuotrauka su grotažyme #tarptautinėsavanoriudiena paskleisti žinią visuomenei – šiandien Tarptautinė savanorių diena. Kauniečius išjudinusi ir paskatinusi susimąstyti apie savanoriškos veiklos aktualumą bei naudą informavimo akcija – nevyriausybinės organizacijos ,,A. C. Patria“ Savanorių centro bei Kauno arkivyskupijos ,,Caritas“ organizuojamos Tarptautinės savanorių dienos šventės dalis.

 

savanoriai2.jpg (regular, 500x333)

 

Vakarinėje programoje – intriguojančios istorijos ir pasaulio rekordas

19 val. visi savanorystei neabejingi kauniečiai buvo kviečiami Tarptautinę savanorių dieną užbaigti kavinėje ,,Kultūra“. Vakarinėje šventės dalyje norintieji pasisemti daugiau žinių apie savanorystę turėjo progą pabendrauti su savanorius priimančių organizacijų atstovais, paklausti visų rūpimų klausimų bei prisijungti prie savanoriškos veiklos. Įdomias ir intriguojančias istorijas apie tarptautinės savanorystės subtilybes taip pat pasakojo savanoriai iš užsienio šalių, atvykę į Kauną pagal Erasmus+ Europos savanorių tarnybos programą. Esami ir būsimi savanoriai bei savanorystę siūlančios organizacijos susibūrimo metu diskutavo apie galimybes savanoriškai veiklai įgyvendinti, dalinosi idėjomis ir patirtimis.

 

Tarptautinę savanorių dieną vakaro dalyviai taip pat palydėjo siekdami pasaulio rekordo. Drauge nerti didžiausią pasaulyje antklodę pakvietė ,,Antklodė Europai“ dirbtuvėlės. Antklodės idėja gimė Leeuwardene, Nyderlanduose – šiam miestui kitais metais bus suteiktas Europos kultūros sostinės vardas. Šiemet projektas, kuruojamas ,,Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komandos, persikėlė ir į Kauną. Didžiausią pasaulyje antklodę sudarys bent 10 tūkst. antklodžių iš viso pasaulio, o pasibaigus projektui jos iškeliaus į labdaros organizacijas.

 

savanoriai3.jpg (regular, 500x333)

 

Tarptautinės Savanoriškos veiklos projektai finansuojami iš ES programos „Erasmus+“

 

 

Jau tampa tradicija

Tarptautinė savanorių diena kasmet minima nuo 1985 m. Šios Jungtinių tautų organizacijos inicijuotos dienos tikslas – supažindint visuomenę su savanorystės teikiama nauda bei paskatinti žmones savanoriauti ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Lietuvoje ši diena pradėta minėti prieš gerą dešimtmetį, tad jau spėjo tapti tradicija. Kaunas, kaip ir daugelis kitų pasaulio bei Lietuvos miestų, kiekvienais metais žymi šią datą suburdamas įvairių sričių nevyriausybines organizacijas ir skirtingų profilių savanorius, pasiryžusius skleisti žinią –  savanoriškas darbas įneša itin svarbų indėlį į visuomenės gyvenimą bei šalies gerovę.