LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kas man yra savanorystė?

Jaunimo garantijų iniciatyvos projektas „Atrask save“ – galimybė jauniems žmonėms nuo 15 iki 29 metų atrasti sau tinkančią ir mėgstamą veiklą – darbą, mokslo įstaigą ar atlikti praktiką/stažuotę. O jos ieškoti galima su JGI koordinatoriaus pagalba, kuris pasiruošęs tave išklausyti, išgirsti ir kartu atrasti Tau tinkamiausią veiklą. Kartais, geriausiu būdu ieškoti savęs gali tapti savanorystė. Savanorė Eglė dalinasi savo patirtimi:

Apie savanorystę esu jau girdėjusi dar besimokydama mokykloje, tačiau mano suvokimas apie tai buvo gan subjektyvus ir aiškaus termino kas tai yra kaip ir neturėjau. Tik pradėjusi mokytis universitete, pradėjus dalyvauti įvairiuose renginiuose, apie savanorystę sužinojau daug daugiau. Pats savanorystės terminas reiškia, kad tai yra žmogaus laisva valia atliekama neatlygintina visuomenei naudinga veikla. Terminas lyg ir aiškus, bet kiekvienam žmogui savanorystė gali reikšti skirtingus dalykus, tad visgi kas yra savanorystė man pačiai?

Mano nuomone, savanorystė yra tam tikra žmogaus saviraiškos priemonė, užtikrinanti žmogui jo reikšmingumą ir naudingumą visuomenei. Kiek esu savanoriavusi universiteto renginiuose, tai man suteikia ne tik patirtį, kurią galėsiu pritaikyti ateityje (mokėti užkalbinti nepažįstamus žmones, mokėti padėti, paaiškinti apie įvairius dalykus ir pan. skirtingiems žmonėms ir t.t), galimybę užmegzti pažintis su įvairiais žmonėmis, bet kartu ir suteikia naudingumo jausmą. Savanoriavimas man leidžia patirti, kad aš kažkam padedu, ir kad mano asmeninis indėlis yra naudingas. Turiu pripažinti, kad tai nuostabus jausmas ir jį reikėtų patirtį kiekvienam. Po savanorystės aš būnu tokia pakylėta ir pilna vien tik teigiamų emocijų, tai tiesiog žodžiais yra nenupasakojama, o svarbiausia norisi ir vėl savanoriauti. Tokius jausmus galima išgyventi tik pačiam pabandžius svanoriauti. Tad savanorystę aš vertinu labai gerai. Tai yra toks reikalingas ir naudingas dalykas visuomenėje kaip ir bet koks kitas reiškinys. Kiekvienas savanoriauti gali ateiti dėl įvairių priežasčių, bet proceso eigoje, o ypač pabaigoje kiekvienas pajunta tą gerą jausmą, kai žino arba mato, kad jo darbas nebuvo bevertis. Tad savanorystė yra naudinga ne tik tam, kam ji yra skiriama, bet ir pačiam žmogui. Ji praturtina patirtimi, geromis emocijomis patį žmogų. Savanorystė yra gėris, kuris skleidžia šilumą visiems žmonėms. Manau, kad jei daugiau žmonių įsitrauktų į savanorystę, visuomenė būtų daug laimingesnė. Geras darbas yra užkrečiamas dalykas, o gerų darbų  šiais laikais taip trūksta. Tad, įsitraukime į savanorystę jau nuo šiandien ir pradėkime kurti gėrį nuo savęs!

Susidomėjai? Norėtum ir tu išbandyti save savanoriškoje veikloje? Dalyvaudamas projekte “Atrask save” ir pasirinkęs savanorystę kaip vieną iš veiklų ne tik gali padėti kitam ir sau, atrasti naujų patirčių ir draugų, bet ir įgyti įgūdžių, reikalingų sėkmingam įsidarbinimui. Be to, savanorystės metu yra kompensuojamos maitinimo ir kelionės išlaidos.

O jei savanorystė nedomina, visada gali susisiekti su JGI koordinatorėmis ir atrasti kitą tau tinkančią veiklą. Projektas skirtas jauniems žmonėms nuo 15 iki 29 metų, kurie nedirba, nesimoko ir nėra registruoti darbo biržoje.

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

logai.jpg (regular, 500x63)

Susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

El.paštu: jgi.patria@gmail.com

Tel. nr.: +37063143310; +37065580534; +37063346057; +37063176103

Daugiau informacijos: www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt