LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kaip vyksta mini įsivertinimas – „Savanorystės kelias“

Susirinko vietiniai savanoriai vieną gražų gegužės 15 dienos vakarą į Patriją ir susėdę ant grindų, paėmę į rankas kakavos puodelius ir pagriebę sausainį pradėjo kalbėti kaip sekėsi keliauti Savanorystės keliu. Kad pradžia būtų interaktyvesnė, pradžioje pažaidėme kelis linksmus žaidimus. Vienas iš jų „Spalvų jacuzzi“ – smagios spalvos su smagiais klausimais, kad geriau (dar kartą) vieni su kitais susipažintume. O sužinoję įdomybių apie kitus susikaupėme rimtam darbui – peržiūrėti, kaip sekėsi savanoriauti iki šio momento.

 

Savanorystės kelias (įžanga į pamąstymus):

„Savanorystės kelias – tai kelio atkarpa, kuri prasideda nuo tos dalies, kai atėjote savanoriauti į organizaciją. Kelyje, būna, eini ir randi monetų, kurios vertingos. Eidamas taip pat paliekikažkokį daiktą, tam, kad galėtum grįžti (dažniausiai). Kokį daiktą paliktum? (kažkokį simbolį) O, kiek auksinių monetų radai bekeliaudamas? O, kartais einant keliu, būna, pasitaiko duobių. O, kartais einant gali pakilt ant kalniuko, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas. Kai stovi, žiūri į tolį ir geriesi, kokie nuostabūs vaizdai, koks peizažas. Kely gali sutikti kitus pakeleivius, žmones smagius ir liūdnus, draugiškus ar pikčiurnas, besišypsančius ar piktais žvilgsniais. Kokius Tu žmones sutikai? Dėl ko keliauji? (tai žmonės ar bendruomenės, ar dėl to, kad pačiam būtų gera, nes keliaudamas jautiesi gerai, savimi patenkintas?) Kelionėje nutinka įvairių nuotykių. Gal ir Tau nutiko kažkas? (gal smagus ir gražus nuotykis, o gal situacija, kai blogai jauteisi?)  Koks Tavo savanorystės kelias?“

 

...ir kiekvienas savanoris nupiešė savo Savanorystės kelią. O pasidalinus savo patirtimis laukė kita smagi dalis – vaisių salotų gamyba. Kiekvienas turėjo atsinešti vaisių, kuris atspindėtų Savanorystės laikotarpį („Atsinešti vaisių (galima kelis), kuris atspindėtų kokia Jūsų savanorystė buvo? Saldi? Rūgšti? Neutralaus skonio? Pusiau saldi? Raudona? Žalia? Geltona? Ar labai tamsios spalvos? Minkšta? Kieta? Su oda? Ar be jos? Daug sėklų – ką jos reiškia? Kvapni ir kvapo nelabai jaučiasi? Turinti daug sulčių? Ar mėsinga? O gal sudžiūvusi?“).

 

Įspūdžiai iš mini seminaro:

dscf1660.jpg (regular, 500x375)

savanorė Rasa.

dscf1670.jpg (regular, 500x375)

Merginos piešia Savanorystės kelią.

dscf1671.jpg (regular, 500x375)

Savanorystės kelio pristatymai.

dscf1673.jpg (regular, 500x375)

Savanorystės kelio pristatymai II.

dscf1680.jpg (regular, 500x375)

Vaisių salotų pjaustymas.