LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kaip "Vartai" flashmob'ą organizavo

Atviro jaunimo centro "Vartai" organizuoto flashmob'o atgarsiai vienos iš organizatorių akimis...:}


„Labas !

 

Pagaliau sulaukėme karštų ir vasariškų orų. Iššokome iš šiltų megztinių, paslėpėme lietsargius bei išsitraukėme maudymosi kostiumus, kurie turbūt ilgą laiką žvelgė į mus iš spintos. Tačiau net ir šaltu bei lietingu metu galima rasti veiklos. Skaityti įdomų romaną, megzti kojines ar dūsauti dėl vis nepasirodančios saulės. O gal šokti? Taip, šįkart pasirinkime šokį. Manau, jog visi mėgsta pakraipyti klubus prieš veidrodį, mintyse statyti Nobelio premijos vertą choreografiją, o gal tiesiog išreikšti save judesyje. Tą padarė Atviras Jaunimo centras "Vartai". Galbūt kai kurie iš jūsų, kurie skaito šį mano laišką, vieną gražią, kiek apsiniaukusią, tačiau saulėtą dieną, nuo 15val. Soboro aikštėje girdėjo garsią muziką ir jaunimą. Kiek spalvotą, bet klegantį. Tą dieną, t.y birželio 26 – ąją, "Vartininkai" išėjo į gatvę šokti. Kaip viskas įvyko papasakosiu šiame laiške.

 

Vieną dieną gyveno dvi draugės. Jų vardai buvo Emilė ir Justė. Staiga Justė sugalvojo, jog merginoms reikia šokti. Daug šokti. Šia mintimi ji pasidalijo su Emile, kuri šiai idėjai pritarė. Merginos nusprendė sukviesti savo drauges ir išeiti į gatvę šokti, linksmai praleisti laiką bei pagyvinti Kauną.  Ši mintis patiko ir vienai iš "Vartų" darbuotojų – Kristinai. Pagalvojusi, Kristina nusprendė, jog šokį galimą šokti bet kur. Su bet kuo. Taip gimė "Flashmob'o" idėja (nežiniukams sakau, jog Flashmob'as tai masinis šokis, kurį šoka tiek jauni, tiek seni. Šokio nereikia mokintis iš anksto, kadangi jo būsite išmokyti per susibūrimą). Kas vyko toliau? Idėja išplito ir tapo masiniu renginiu. Emilė ir Justė negailėjo grožio miego ir iš pačio ryto eidavo spausdinti skrajučių, kurias vėliau jos, bei jų draugai dalino visoje Laisvės Alėjoje ar Akropolio gatvelėse. Dieną, kai turėjo vykti renginys,"Vartai" skendėjo saldumynų bei juoko rūke. Vieni gamino užkandžius, kiti gamino marškinėlius, treti mokėsi šokį, o likusieji padėjo dirbusiems morališkai. Neskaitant visų nervų, kurių buvo tikrai daug, renginys pavyko fantastiškai. Vartininkai, pasipuošę pačių gaminta atributika (kas nematėte, tai marškinėliai su "Vartų" ženklu bei vardais) kvietė praeivius prisijungti prie šokio. Įdomu kas vyko toliau? Prasidėjo renginys! Po ilgų kovų su mikrofonu bei garso  kolonėlėmis, pajudėjome šokio žingsneliu tolyn. Po kelių mokymo kartų smagiai sugūžėjęs jaunimas (keista, kad dauguma merginos. Nors buvo ir vienas kitas vaikinas!) ėjo atsigaivinti ir užkąsti prie šalia buvusio "Vartų"  stebuklingojo stalo, kuris buvo apkrautas vaišėmis bei gėrimais. Kiekvienas dalyvis gavo atminimo dovanėlę, kurią sudarė "Vartų" ženkliukas, lipdukai ir kortelės, bei atrado naujų pažįstamų. Ko daugiau ir reikia gerai praleisti dieną? Gero oro, kuris mus džiugino, daug šypsenų, kurių nestigo bei muzikos, kuri liejosi visoje Soboro aikštėje. Ir spėkit ką? Jau kitą dieną po Flashmob'o "Vartuose" atsirado daug naujų veidų.

 Ir aš ten buvau, alu midų gėriau (suprask – limonadą ir vandenį, bet žodžių iš patarlės neišimsi), per barzdą tikrai varvėjo.

 

Džiaugiamės pavykusiu renginiu ir visai neužilgo planuojame kitą! Kokį? Va čia kolkas lai liks paslaptyje.  

 

Su meile, Mėlynė.“

 

Daugiau Foto: mūsų Facebook paskyroje "AC Patria"

 

Su meile, ir "Vartai" 

 

10433378_770292803020880_322002835_o.jpg (regular, 500x281)

 

 

10449412_770292633020897_1976059303_o.jpg (regular, 500x281) 

 

 

 10516430_770292613020899_1564395203_o.jpg (regular, 500x281)