LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kaip materialūs daiktai padovanoja pamokas

Kaip materialūs daiktai padovanoja pamokas

 

Šiuolaikiniame pasaulyje materialūs daiktai tampa neatsiejama buities, savęs parodymo, mokymosi priemonės. Daugelis naudoja daigtus nė nesusimastydami ir nesureikšmindami jų. Savarankiškumo ugdymo centras "Kitaip" šiais metais gavo galimybę JRD projekto "Augindami aukime" dėka Kalėdų šventei įsigyti įvairiausių buities daiktų. Mes darbuotojos sudarėme sąrašą, ko galėtų dar trūkti Lydimajame būste šventėms. Tačiau eigoje mūsų planas pasikeitė. Paklausite kodėl? O gi per bendruomeninį (kas savaitinis susitikimas, kurio metu visi darbuotojai ir jaunuoliai sprendžia būste sarbius klausimus susijusius su buitimi, santykiais ir kt.) paklausėme trijų būste gyvenančių merginų, ko joms reikėtų iš buitinių prietaisų ar Kalėdų šventiniam stalui. Nepatikėsite kaip greit sąrašas prisipildė. Taip darbuotojų daiktų sąrašas virto visų sąrašu, kuris labai stipriai sutapo. Merginos svajojo apie kokteilių plaktuvą, sumuštinių keptuvą, "mikserį", šventines staltiesę, lėkštes, dubenėlius, šakutes, salotines, ąsočius, kalėdinius žaisliukus ant eglutės, girliandas.

                            20161117_174534.jpg (regular, 281x500)

Nuėjus į parduotuvę mes, darbuotojos, tapom poniomis, pas kurias buvo siunčiamos pardavėjos-konsultantės, jei kažko jaunuolės nesuprato ar jų paklausdavo. Tačiau mokymosi procesas, kaip išsirinkti kokybišką daiktą ne toks jau lengvas, kaip iš pirmo žvilgsnio pasirodo. Vienos kalba apie išvaizdą, kitos apie kokybę, trečia baksnoja su pirštu į kainą ir klausia, ar išprotėjai? Galiau visos trys atsisukusios žiūri į mus ir prašo nuspręsti. O čia ir prasideda didžiausi iššūkiai ir mokymąsis. Mes nesakome, o skatiname skaityti, klausti, padedame pasakydamos į ką atkreipti dėmesį, pasidaliname, kuri kokteilinė anksčiau buvo nekokybiška, nes A.C.Patrios biure po pusmečio sugedo. Kai jau mikseris ir kokteilinė išrinkti, einame prie sumuštinių keptuvo. OOO nauji iššūkiai! Ką rinktis paprastesnį, bet pigesnį ar brangesnį, bet su daugiau formelių. Galiausiai lekia merginos į visas puses ieškoti konsultančių. O jos visos užsiėmusio... Tenka laukti. Atrodytų, kas čia tokio... Bet nelengva... O laukti buvo verta. Atėjusi ji pasakė, kad keptuvas yra, bet su broku ir neprekyboje, bet ji gali su ta 25 proc. nuolaida užskyti ir mus informuoti. Tada prasideda svarstymas, ką su tuo daryti. Kas galėtų nuvažiuoti paimti... Oi oi kiek daug visko. Bet tas labai svarbu suprasti joms, kad gyvenime savrbu apsvarstyti, pasverti viską ir išsirinkti geriausią variantą.

 

Kitas etapas lėkščių, įrankių gausybė... Baltos su rausvais raštais, sidabrinės, mažos didelės... Oi kaip norisi visų. O pasirinkti tenka. ne tik pasirinkti, bet dar ir susitarti, nuspręsti, ko iš sąrašo atsisakyti, o ką pasilikti. Juk ne taip paprasta, kai norisi visko. Tai taip ir sukomės "Senukuose" geras 2,5 valandos, kol pilną vežimėlį prisirinkome grožybių: žaisliukų, lėkščių, peilių, žvakių ir visokiausių atributų Kalėdoms...

   20161117_182619.jpg (regular, 500x281)

Tad ką šiuo pasidalinimu noriu pasakyti? Noriu pasidalinti savo patirtimi, kad labai lengva už jaunuolius padaryti dalykus. Lengva sudaryti sąrašą, paimti pinigus ir nupirkti. Bet ar tai yra pamoka? Ne. Paprastai tada reikalaujama iš jų dėkingumo. O už ką jiems būti dėkingiems? Kai daiktas galbūt net nepatinka, kai jie nepatyrę pačio proceso, kaip nelengva išsirinkti ir suprasti, kuris tau gali patikti, kokį norėtum matyti ant stalo. Pavargusios buvom visos penkios, tačiau sugulę indai ant Kalėdų stalo, Gintarės išleistuvės su amerikietiškais vafliais, keptais nauja keptuve, bendruomeninio pradėjimas plaktais kokteiliais, kalėdinių sausainių kepimas naudojant mikserį ir tų daiktų vertinimas padovanojo merginoms neįkainojamą pamoką. Kad savo aplinką ir šventę gali susikurti pats. O man kaip darbuotojai, kad kantrybė ir atsakomybės atidavimas jaunuoliams, daro stebuklus ir juos ugdo.

 

 

 

Veiklą remia:

kitaipremejujuosta.jpg (regular, 500x62)