LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kaip cepelinai Rumunijoje mažina jaunimo nedarbą

 

Sveiki, esu Otilija. Nuo kovo mėnesio šešis mėnesiu savanoriavau Rumunijoje, Timišoaroje pagal Erasmus+ EST programą. Dalyvavau „Zury“ asociacijos projekte „Step up. Build your career.“, Zury asociacijoje.

 

Kadangi projekto tikslas buvo mažinti jaunimo nedarbą, daugiausiai dirbome su mokiniais gimnazijose. Buvome atsakingi už skirtingų temų pristatymą neformaliu būdu, t.y. naudojant žaidimus, grupines užduotis, prezentacijas, interaktyvias diskusijas. Taip pat vedžiau lietuvių kalbos pamokas vietiniams žmonėms. Organizavome tarpkultūrinį vakarą, kurio metu kalbėjome apie savo šalis, kultūras, dalinomės tradiciniu maistu. Taip pat organizavome renginius apie jaunimo galimybes užsienyje, kurių metu dalinomės skirtingais būdais pasisemti patirties svetur.  Timišoaroje vyksta daygybė festivalių, tad teko kelete jų savanoriauti. Labiausiai įsiminė „ISWinT“festivalis, kuriame ne tik savanoriavom prisidėdami prie paruošimo darbų, bet ir vėliau buvome jo dalyviai. Visą savaitę dalyvavome įdomiuose seminaruose su pasaulyje pripažintais dėstytojais. Taip pat teko savanoriauti darželyje ir stovykloje, kuriuose vedėme kūrybines dirbtuves.

 

Labai padėjo „On Arrival“ mokymai Bukarešte ir „Mid-term“ mokymai Brašove, kurių metu mokėmės, kaip įveikti kultūrinį šoką, konfliktus, susikurti ir pasiekti tikslus, dirbti komandoje ir pan. Labai džiaugiuosi ten susipažinusi su kitais EST savanoriais Rumunijoje, su kuriais visą laiką palaikome ryšį ir susitinkame. Prieš atvykdama į Rumuniją buvau skeptiška, tikėjau stereotipais, ilgą laiką atidėliojau aplikavimą į šį projektą. Tačiau dabar kalbėdama apie Rumuniją pirmiausia paminėčiau žmonių draugiškumą ir nuostabią gamtą. 

 

Savanoriaujant atsiveria daugybė galimybių, jų nesuskaičiuosi. Galimybė mokytis – ne tik užsienio kalbos tobulėjimas, keliavimas, problemų sprendimas, darbas komandoje, savarankiškumas, buvimas ne savo komforto zonoje, tolerancija. Galimybė pažinti daugybę įdomių žmonių – ne tik iš skirtingų šalių, bet ir skirtingų žemynų – kitos tradicijos, kitoks mąstymo būdas, kitokie valgymo įpročiai, kitokie gyvenimo planai ir tikslai, bet tuo pat ir labai panašūs. Labai džiaugiuosi sutikusi tiek nuostabių žmonių, prisidėjusių prie mano asmeninio tobulėjimo,padėjusių praplėsti akiratį ir pažvelgti į viską kitaip. Galiu drąsiai teigti, kad pasirinkimas savanoriauti yralabiausiai mane pakeitęs ir geriausiais sprendimas, kokį yra tekę priimti.

 

zury1.jpg (regular, 500x375)

Otilija (trečia iš dešinės) savo priimančioje organizacijoje, dalyvauja savanorių susirinkime.

 

zury2.jpg (regular, 500x277)

Otilija (pirma iš kairės) Rumunijos nacionalinės agentūros mokymuose atvykusiems savanoriams.