LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

Kai VARTUOSE kvepia Kalėdomis!

 

Keturiasdešimt penki, - tiek mūsų Vartininkų (plius dar trys darbuotojos ir savanorė Amaly iš Armėnijos) sėdome aplink šventinį (Kūčių ir Kalėdų) stalą. Sėdome tai sėdome, bet labai daug visko vyko iki tol. Pirmiausiai kartu sprendėm, kaip norim švęsti mūsų Kalėdas: derinom meniu, jaunuoliai siūlė idėjas dekoracijoms, eglutei, veikloms (pavyzdžiui, taip gimė Kalėdinis Vartų protmūšis), skirstėmės pasiruošimo komandomis. Jau vėliau lupom bulves, morkas ir krėtėm žirnelius į dubenį mūsų baltai mišrainei. Jaunuoliai pjovė kartono apskritimus originaliai Kalėdų eglutei bei kūrė inžinerinę konstrukciją, leidusią pakabinti ją ant senamiesčio rūsio lubų. Taip pat stumdėm stalus ir bandėm suprasti, kaip gaminti tradicinį, tačiau jau mažai kam iš mūsų žinomą, Kūčių patiekalą KŪČIA, improvizavom ir tobulinom receptus, nes taip norėjosi arba pamiršom kažką nusipirkti (gyvenime juk dažnai tenka suktis iš padėties). Bet, ko gero, svarbiausia buvo ne lėkštės ir pyragai (nors, visi nesidrovėdami pripažįstam, - stalas atrodė nuostabiai ir silkės buvo puikios). Įvertinam paprastą kalbėjimąsi su jaunuoliais, kaip jie švenčia Kalėdas, su kuo sėda prie stalo, kas jiems svarbu per šias šventes. Stebėjom ir džiaugėmės, kad jaunuoliai geba planuoti ir skaičiuoja finansus ir, atrodo, įvertina bendras visų pastangas, kad šventė įvyktų.

kaledos4.jpg (regular, 500x281)   egle.jpg (regular, 375x500)

 Jaukus ir labai šeimyniškas, truputį chaotiškas ir smagus pasiruošimo ir paties šventinio vakaro Vartuose laikas. Toks tikras ir (beveik) be WiFi!

Kas galėjo būti kitaip mūsų šventime? DAUGIAU LAIKO. Nespėjom pasibūti tiek, kiek norėjosi, tad nusprendėm švęsti..ir švęsti  visą šventinę savaitę!  Taigi tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, žiūrėsime Kalėdinius filmus, kepsime pyragus ir tiesiog Būsime. O paskutinį penktadienį Vartininkams atiduosime išlaikytas dovanas. Gražių prasmingų ir šiltų švenčių! Ir gal dar truputį sniego.

kalledosvartu.jpg (regular, 375x500)   visi.jpg (regular, 500x281)

AJC Vartai – tai erdvė bendravimui ir neformaliam jaunuolių kompetencijų ugdymuisi bei asmenybių augimui per veiklą ir mokymąsi vieniems iš kitų (jaunuolių, darbuotojų, savanorių). “Atrask save” projekto jaunuoliams šis atviras jaunimo centras yra dar viena forma, padedanti išsikelti tikslus bei ugdyti kompetencijas, reikalingas jų siekiant.

Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

 

Susisiek su JGI projekto „Atrask save“ koordinatorėmis:

El.paštu: jgi.patria@gmail.com

Tel. nr.: +37063143310; +37065580534; +37063346057; +37063176103

Daugiau informacijos: www.patria.lt; www.jrd.lt; www.ldb.lt; www.esf.lt

 

 

 

juosta.jpg (zoomed, 500x63)vartu_logoo.jpg (mini, 61x58)