LT EN
VŠĮ "Actio Catholica Patria"
Smalininkų g. 9
LT-44295 Kaunas
info@patria.lt
+370 600 19550

JSM savanorių rudens grupės mokymai!

 

Spalio 19-21dienomis vyko savanorių rudens grupės pradžios mokymai (finansuojami Kauno m. sav. lėšomis). Savaitgalio trukmės susitikimas, organizuotas neformalaus ugdymo metodais, buvo skirtas vietiniams  savanoriams, programos „Jaunimo socialiniai metai 2018” dalyviams. Skirta laiko ir dėmesio savanorių grupės formavimui, pažinti vienam kitą tarpusavyje, patirti, kaip kuriasi bendruomeniškumas ir ryšiai, įsivardinti savo savanorystės tikslus ir motyvaciją. Mokymuose dalyvavo 11 savanorių nuo 15 iki 23 metų. Kiekvienas savanoris atliko komandines ir asmenines užduotis. Penktadienio vakaras buvo skirtas susipažinti su vienas kitu ir savanorystės principais, išsigryninom, kas yra savanoris ir kodėl. Tai buvo tinkama atspirtis tolimesniems savaitgalio procesams, suvokiant, kad esam tęstinės, ilgalaikės savanorystės, kuri tuo pačiu yra ir vertingas mokymosi procesas, kontekste. Jaunuoliams reikėjo laiko įsivardinti savo tikslus, baimes ir asmeninius galimus žingsnius artėti savo tikslų link, svajonių link. Tai nebuvo labai paprasta užduotis!

 

img_e5011.jpg (regular, 500x375)

img_20181020_175225.jpg (regular, 375x500)

Komandinė užduotis su kankorėžiais ir skraidančiais kiaušiniais padėjo geriau suprasti, kas vyksta komandoje, kokia svarbi komunikacija, susitelkimas bendram darbui, susitarimai. Visa tai savanoriai įvardijo patys. Be to, šeštadienio vakarui buvo įkurtas Vaišvydavos teatras, kurio metu savanoriai grupelėmis vaidindami skirtingas situacijas pristatė skirtingus savanorystės motyvacijos tipus. Po vakarienės vyko nuotraukų peržiūra, šokių vakaras, pokalbiai vaikščiojant lauke ir žaidžiant stalo žaidimus viduje. Savanoriai patys gamino maistą, rūpinosi momentų fiksavimu nuotraukomis, įspūdžių užrašymu.

 

img_2673.jpg (regular, 500x375)

Sekmadienio rytas prasidėjo aplinkos pažinimu ir buvimu gamtoje: mokymų dalyviai ėjo į žygį aplankydami Dubravos pažintinį taką, rinkdami šiukšles pakelėje, kalbėdamiesi ir stebėdami aplinką. Šiukšlių kiekiai stebina ir kviečia susimąstyti apie savo veiksmus ir atsakomybę vartojant ir saugant gamtą.

Šis savaitgalis Kauno marių regioninio parko direkcijoje buvo su nuotykiais, dalyvių indėlis – aktyvus įsitraukimas. Teikėme vieni kitiems grįžtamąjį ryšį pasakydami ir rašydami popierines žinutes. Tai svarbus įgūdis ir savanoriaujant. Akivaizdu, kad dar ne viską, kas rūpi, spėjome aptarti. Kitas vietinių savanorių grupės susitikimas vyks spalio 31d. Tęsime pradėtas diskusijas, klausimus, paieškas.  Jau pradedam ruoštis gruodžio 5-ajai – Tarptautinei savanorių dienai!

 

img_2568.jpg (regular, 500x375)

VšĮ „A.C.Patria“ koordinuoja vietinės savanorystės projektą Jaunimo socialiniai metai 2018” Kaune (finansuojama Kauno m. savivaldybės lėšomis). Jauni žmonės kviečiami savanoriauti savanorius priimančiose organizacijose skirtingose srityse (socialinė, kultūros, meno, gamtos, gyvūnų priežiūros, sporto ir kt.) Savanorystės metu jaunas žmogus įsipareigoja dalyvauti tęstiniame procese: savanoriauti bent 3 mėn., dalyvauti savanorių grupės susitikimuose ir mokymuose. Savanorių grupės susitikimai vyksta reguliariai (2k./mėn.), jų metu reflektuojama savanorystė kaip mokymosi procesas, vyksta mokymasis individualiai ir grupėje. Taip užtikrinamas nuolatinis palaikymas.


Vietinės savanorystės programos „Jaunimo socialiniai metai 2018” koordinatorė Birutė Daugėlienė